Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Davos

Bruno Le Maire podczas debaty o rajach podatkowych w Davos: "Po drugie, pragnę także zwrócić uwagę, że problem ten należy rozwiązać przede wszystkim na szczeblu krajowym. Chcę przy tym podkreślić osiągnięcia mojego kolegi, Pana Mateusza Morawieckiego, w Polsce, ponieważ wykazał się on wysoką sprawnością w poborze podatku VAT. Ma to kluczowe znaczenie.">
Jestem wdzięczny wiceprezydentowi USA, za to, że na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie wspomniał o Polsce - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. >
Kwestie związane z ekologią i klimatem nie schodzą w ostatnim czasie z pierwszych stron gazet. Także na Forum Ekonomicznym w Davos ta tematyka jest jedną z istotniejszych. To ważna informacja dla Polski, szczególnie w kontekście tzw. zielonego ładu, jaki zamierza wprowadzić w Unii szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. >
Prezydent USA Donald Trump, w czasie Światowego Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos, ostrzegł Unię Europejską, że jeśli nie zawrze nowej umowy handlowej z USA, może się spodziewać "bardzo wysokich ceł" importowych na samochody i inne towary. >
Nowe inwestycje w B+R w Polsce po spotkaniu Premiera Morawieckiego z Prezesem AstraZeneca podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos >
"Suzanne jest moją daleką kuzynką z serca Świętokrzyskiego - jej rodzina mieszkała w Piotrowicach a moja rodzina w Nawarzycach i znały się świetnie" - napisał premier Mateusz Morawiecki pod zdjęciem z prezes serwisu YouTube Susan Wojcicki. Do spotkania doszło podczas 50. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. >
Greta Thunberg ogłosiła przed zgromadzoną w Davos elitą gospodarczą i polityczną, że „praktycznie nic nie zrobiono dla klimatu”. >
Od spotkania z liderami biznesu i dyskusji na temat znaczenia innowacji dla wzrostu gospodarczego. Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Davos na 50. Światowym Forum Ekonomicznym. >
Prezydent Andrzej Duda udaje się w poniedziałek do Davos, gdzie od wtorku będzie uczestniczył w odbywającym się tam już po raz 50. Światowym Forum Ekonomicznym. Prezydent będzie rozmawiał m.in. z sekretarzem generalnym NATO, szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz prezesem EBOR.>
Taka konferencja, tyle uczestników, to jest prestiż dla Polski, a prestiż daje siłę – powiedział b. ambasador Izraela, który był gościem w radiu RMF FM. Szewach Weiss skomentował w rozmowie z red. Mazurkiem sprawę konferencji bliskowschodniej i możliwe zalety, jakie może odnieść Polska.>
O mowie nienawiści, pozycji Polski na świecie i stosunku „Wyborczej” do wielodzietnych matek, w studiu Telewizji Republika red. Tomasz Sakiewicz rozmawiał z wicemarszałkiem Adamem Bielanem (PiS), Piotrem Apelem (Kukiz’15) oraz wydawcą i opozycjonistą z czasów PRL Adamem Borowskim.>
Gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika był szef gabinetu politycznego prezesa rady ministrów, Marek Suski. Polityk mówił na temat zaproszenia do rozmów przedstawicieli wszystkich klubów w rządzie wystosowanego przez premiera, a także o szczycie w Davos. - To są spotkania w których głównie buduje się dobry klimat do działania – mówił Suski.>
Rozmowa z szefem Apple dotyczyła inwestycji w Polsce i regulacji unijnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. >
– Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro przyjął moje zaproszenie do przyjazdu do Polski; mam nadzieję, że do tego czasu będzie opracowana umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Brazylią – powiedział prezydent Andrzej Duda w Davos podczas spotkania z dziennikarzami.>
Dane makroekonomiczne Polski dotyczące m.in. wzrostu PKB w 2018 r. robią ogromne wrażenie - powiedział Prezydent Andrzej Duda w specjalnym wywiadzie dla TVP INFO przeprowadzonym w Davos. - Znajdujemy się w tym momencie w gronie najpoważniejszych partnerów inwestycyjnych – ocenił. >
Miarą skuteczności polityków jest poziom innowacyjności gospodarek ich krajów - mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Davos. W Polsce mamy potencjał, by tworzyć innowacje oraz otwartość, żeby z nich korzystać i w ten sposób przyczyniać się do rozwoju - podkreślił. >
Ponad 3 tysiące osób z ponad stu państw świata weźmie udział w rozpoczynającym się w szwajcarskim Davos Światowym Forum Ekonomicznym. - Cel jest zawsze jeden - realizacja polskich interesów, czyli promowanie Polski na świecie i budowanie silnej pozycji naszego kraju - powiedział prezydent Andrzej Duda. >
"Gdyby chociaż Donald Tusk, wykorzystał to, że jest na wysokim stanowisku i wypowiedział się zgodnie z interesem Polski i zgodnie z prawdą historyczną, mógłby zadziałać bardzo dobrze dla Polski, ale czegoś takiego nie ma" - stwierdził w rozmowie z Aleksandrem Wierzejskim Marcin Horała – PiS. Gość, skomentował ostatnie wydarzenia związane ze stosunkami Polski z Izraelem. Poruszono także szereg spraw związanych z cyberbezpieczeństwem. >
Zapraszamy na materiał przygotowany przez A.M. Szczepaniak i J.F. Szczygielskiego. >
W trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos premier Mateusz Morawiecki udzielił wielu wywiadów. Dziennikarka CNN przekonywała Mateusza Morawieckiego, że kilka tysięcy imigrantów wyznaczonych w mechanizmie przymusowej relokacji to niewiele i nasz kraj powinien się na to zgodzić.>
Najnowsze