Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Andrzej Duda

51,32 proc. dla Andrzeja Dudy i 48,68 proc. dla Rafała Trzaskowskiego - takie wyniki przytacza w weekendowym wydaniu "Super Express", powołując się na najnowszy sondaż o II turze wyborów prezydenckich, jaki na jego zlecenie wykonał Instytut Badań Pollster.>
Jestem przekonany, że działając wspólnie, przy wsparciu władz centralnych razem z władzami samorządowymi, przede wszystkim mądrą, wspólną, konsekwentnie realizowaną polityką damy radę i przejdziemy przez ten trudny czas - powiedział w piątek w Międzyrzeczu (woj. lubuskie) prezydent Andrzej Duda.>
Polscy żołnierze reprezentują Polskę i realizują nasze interesy i za to, z punktu widzenia Rzeczypospolitej, jesteśmy im winni ogromną wdzięczność - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda w Belwederze, gdzie odznaczył Gwiazdami Morza Śródziemnego dziesięcioro uczestników misji wojskowych.>
Prezydent Andrzej Duda zadeklarował w czwartek wystąpienie z inicjatywą stworzenia funduszu inwestycji samorządowych, który miałby pomóc w uzyskaniu środków np. z unijnego Funduszu Odbudowy. Dodał, że kończą się prace nad projektem funduszu medycznego, który będzie wspierał m.in. leczenie onkologiczne. >
Wszyscy mamy świadomość tego, że kryzys, który nadchodzi jako efekt epidemii koronawirusa jest kryzysem porównywalnym z największymi - ocenił na czwartkowym briefingu prezydent Andrzej Duda. Trzeba Europie dać nowy impuls do rozwoju gospodarczego - podkreślił. >
Polska, jaka chciałbym żeby była to Polska nowoczesna, rozwijająca się, oparta na twórczym działaniu – powiedział w Grzybowie koło Staszowa prezydent RP Andrzej Duda. To nie Polska awanturnictwa politycznego i przeszkadzania sobie nawzajem – dodał.>
Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, doszłoby do II tury, w której zmierzyliby się: ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda- kandydat PiS oraz włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski kandydujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej. >
Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS opublikowanego w dzienniku „Rzeczpospolita”, druga tura wyborów prezydenckich jest niemal pewna. Choć w I turze prezydent Andrzej Duda bezapelacyjnie wygrywa, to w dogrywce może być już znacznie trudniej. >
Sytuacja epidemiologiczna jest opanowana, w żadnym momencie nie brakowało miejsc w szpitalu, nie brakowało pomocy, nie było zagrożenia, że komuś zabraknie dostępu do respiratora - podkreślił w poniedziałek w Katowicach prezydent Andrzej Duda. Podziękował władzom lokalnym i personelowi medycznemu na Śląsku. >
Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił na Facebooku skandaliczny wpis na temat obecnej głowy państwa, Andrzeja Dudy. Wałęsa w wulgarnych słowach skomentował zmiany w kierownictwie Sądu Najwyższego.>
Opozycja i przeciwni obecnemu rządowi przedstawiciele środowiska prawniczego kwestionują decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o powołaniu sędzi Małgorzaty Manowskiej na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. >
Będziemy czynili wszytko, żeby polscy żołnierze byli wyposażeni w sprzęt jak najwyższej jakości, aby warunki służby były jak najbardziej dogodne i bezpieczne - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowej wizyty w jednostce wojskowej AGAT w Gliwicach. >
Redaktor Tomasz Sakiewicz w porannym paśmie Telewizji Republika odniósł się m.in. do kwestii wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. – Sędziom nie podoba się demokracja (…) Chcą nam narzucać swoje rozwiązania zupełnie nielegalnie, nie odnosząc się do żadnych przepisów prawa>
Zawsze powtarzałem, że nie ma dla mnie ważniejszej sprawy w mojej prezydenturze niż to, żebym, kończąc prezydenturę, usłyszał od polskiej rodziny, że żyje jej się lepiej niż wtedy, kiedy zaczynałem – powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda. To mi wystarczy, by uznać, że spełniłem swoją misję – dodał.>
Nigdy nie pełniłem drugiego tak odpowiedzialnego urzędu i muszę powiedzieć, że mimo bliskości wcześniej z prezydentem Lechem Kaczyńskim, ogrom tej odpowiedzialności jednak był niespodziewany - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda. >
Prezydent Andrzej Duda zaapelował, aby wspierać polską branżę turystyczną. "Na cel podróży warto wybrać jeden z polskich parków narodowych" - napisano na Twitterze Kancelarii Prezydenta. Obok zamieszczono nagranie prezydenta na szczycie Świętego Krzyża w Świętokrzyskim Parku Narodowym. >
Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za bardzo dobrą współpracę przy wielu programach - podkreślił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Prezydent Duda to gwarancja dobrego i godnego dialogu z partnerami z zagranicy, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego oraz programów społecznych - dodał. >
Uczestnictwo w 96. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę to wyraz wdzięczności, wspólnoty i podziękowania dla tego środowiska - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda, który w częstochowskim sanktuarium uczestniczył w mszy w intencji służby zdrowia. >
W trzeciej części programu gościem red. Tomasza Sakiewicza był Adam Borowski szef Klubów Gazety Polskiej w Warszawie, były opozycjonista z czasów PRL. >
Gośćmi red. Tomasza Sakiewicza w kolejnym odcinku programu ‘Polityczna kawa” były posłanki – Anna Maria Siarkowska (PiS) oraz Agnieszka Ścigaj (Koalicja Polska). >
Najnowsze