Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Team100. Zobacz projekt Polskiej Fundacji Narodowej dla sportowców

ASy 18:16 24 listopada 2020
Twitter/Team100
"Team 100 jest pionierskim projektem Polskiej Fundacji Narodowej realizowanym we współpracy z Ministerstwem Sportu oraz Instytutem Sportu - Państwowym Instytutem Badawczym" - czytamy na stronie projektu.

Celem projektu jest bezpośrednie wsparcie młodych utalentowanych zawodników, członków kadr narodowych, uprawiających indywidualne dyscypliny olimpijskie i paraolimpijskie, którzy w perspektywie najbliższych lat mają szansę stać się sportową elitą Polski. Każdy z beneficjentów Team 100 otrzymuje roczne dofinansowanie w wysokości około 40 000 zł. Projekt rozpoczął się w 2017 roku i początkowo obejmował 100 beneficjentów. W pierwszym roku sportowcy wywalczyli 127 medali, a ogromny sukces programu zaowocował rozszerzeniem go do 250.

Jednym z takich beneficjentów jest Bartłomiej Mróz, który nie tylko jest świetnym sportowcem, ale też wzorem do naśladowania. Sam zdobywa medale, ale swoimi umiejętnościami i siłą dzieli się z innymi. Jego fundacja promuje badminton i aktywność fizyczną wśród osób niepełnosprawnych.

Program umożliwia też młodym zawodnikom łączenie kariery sportowej z nauką i podnoszeniem kwalifikacji. Środki można przeznaczyć m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, wynajem mieszkania czy studia. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, w ramach którego z dodatkowego finansowania korzysta już 250 sportowców, w tym zawodnicy z niepełnosprawnościami.

W Team100 znajdują się obecnie sportowcy reprezentujący 29 dyscyplin olimpijskich i 12 paraolimpijskich.

Wnioski sportowców o przystąpienie do projektu team¹ºº pod względem formalnym są akceptowane przez Instytut Sportu, który jest partnerem merytorycznym przedsięwzięcia. Instytut zajmuje się kwalifikacją sportowców do programu, kontrolą wydatkowania środków oraz monitorowaniem osiągnięć sportowych.

Od czasu rozpoczęcia programu jego beneficjenci zdobyli  439 medali (złote: 131, srebrne: 124, brązowe: 184) na imprezach międzynarodowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią, w ramach projektu Team100 została wydłużona możliwość rozliczenia się beneficjentów do września 2020 roku, niezależnie od zmiany terminu Igrzysk Olimpijskich,. Trwają prace nad kontynuacją projektu Team100 od stycznia 2021 roku.

Źródło: pfn.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze