Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tchórzewski o prywatyzacji PKP Energetyka: Bez żadnych ograniczeń Polska sprzedaje strategiczną firmę

mj, mg 15:57 21 lipca 2015
Krzysztof TchórzewskiTelewizja Republika
Polska sprzedaje bez żadnych ograniczeń strategiczną firmę. Strategiczną zarówno z punktu widzenia obronności, ale i nadzwyczajnych zagrożeń w trakcie katastrof, awarii, czy zamachów terrorystycznych – mówił o sprzedaży PKP Energetyka na antenie Telewizji Republika Krzysztof Tchórzewski, były minister kolejnictwa, obecny sekretarz klubu PiS.

– To, co się dzieje wewnątrz tej firmy jest mi znane. To mobilizuje mnie i upoważnia do tego, aby wskazywać na problemy, które istnieją w trakcie opieki rządu nad kolejnictwem i tym, co dzieje się w związku z przyśpieszonymi procesami prywatyzacyjnymi – podkreślał.

Jego zdaniem PKP Energetyka jest monopolem, który trudno będzie czymkolwiek w Polsce zastąpić.

– PKP Energetyka jest naturalnym monopolem odnośnie zasilania w trakcji elektrycznej, czyli tak naprawdę elektryczne pociągi bez PKP Energetyki nie mogą jeździć. Tłumaczenie ze strony ministerstwa infrastruktury, że energię elektryczną można kupić obecnie od każdego jest z tej strony nieprawdziwe, że systemem zasilania na poziomie 3 kilowoltów dysponuje w Polsce tylko PKP Energetyka, a więc jest to nie tylko naturalny monopol, ale monopol bardzo trudny do odtworzenia – stwierdził były minister. – Odtworzenie go wymaga wielu lat kapitałochłonnych inwestycji – dodał.

Tchórzewski skomentował również złożone przez klub PiS zawiadomienie do CBA.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z KRZYSZTOFEM TCHÓRZEWSKIM:

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze