Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Targalski: największym problemem UE jest to, że chce o wszystkim decydować i wszystkim sterować

pmb 10:09 26 maja 2019
Fot. Telewizja Republika
Największym problemem Unii Europejskiej jest to, że chce o wszystkim decydować i wszystkim sterować, tj. narzucać państwom członkowskim rozwiązania wymyślane na tyłach Komisji Europejskiej – powiedział dr Jerzy Targalski w programie 7x24 w Telewizji Republika. Program poprowadziła red. Gójska.

– Unia Europejska musi być zagrożona całkowitym upadkiem, dezorganizacją, rozpadem, by znaleźć siły do zreformowania się. Obecnie mamy do czynienia ze stagnacją – podkreślał dr Targalski. – Największym problemem Unii Europejskiej jest to, że chce o wszystkim decydować i wszystkim sterować, tj. narzucać państwom członkowskim rozwiązania wymyślane na tyłach Komisji Europejskiej – mówił.

– Unia Europejska została pomyślana jako sposób na zyskiwanie nowych rynków zbytu dla "starej" Europy – stwierdził historyk.

W programie wystąpił również prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk. – Generalny problem UE dotyczy kierunku rozwoju. Czy ma się dalej integrować czy pozostać tym, co określa się mianem Europy ojczyzn – mówił.

Prof. Zbigniew Krysiak wskazał, że pierwotne założenia UE były zupełnie inne niż teraz. – Dla Roberta Schumana kierunek UE jako superpaństwa nie był tym, co wynika z idei wspólnoty narodów Europy na fundamencie wartości chrześcijańskich. – Wspólnota narodów Europy nie miała być organizacją gospodarczą. Schuman przestrzegał, że jeśli to będzie punktem uwagi, to świetna idea wspólnotowości zbankrutuje. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze