Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tarcza finansowa. W ramach reklamacji wypłacono już 216 mln zł

JK 10:05 28 października 2020
Polskie złotówki.Panthermedia
- W ramach procedury reklamacyjnej Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm wypłacono już 216 mln zł - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

Proces przyjmowania postępowań wyjaśniających został już zakończony, ale trwa jeszcze ich rozpatrywanie. Przedsiębiorcy za pośrednictwem banków do 26 października br. złożyli 17,8 tys. wniosków. PFR już zamknął 14,5 tys. postępowań, a kolejne 2 tys. jest w trakcie rozpatrywania; do przeanalizowania zostało jeszcze ok. 1 tys. wniosków.

 

Do systemu subwencyjnego Tarczy Finansowej PFR weszło 985 nowych firm. W kwocie 216 mln zł, którą do tej pory wypłacono w ramach procedury reklamacyjnej, są również środki dla firm wnioskujących o wyższe subwencje, niż pierwotnie im przyznano. 

Reklamacje to 0,2 proc. beneficjentów tarczy 

Liczba firm, które otrzymały subwencję w drodze reklamacji, to ok. 0,2 proc. ogólnej liczby typowych beneficjentów Tarczy Finansowej PFR dla MŚP. Do tej pory wsparcie w ramach programu otrzymało 346,2 tys. przedsiębiorców, a na których konta trafiło 60,6 mld zł.  PFR zamierza wkrótce zakończyć rozpoznawanie reklamacji.

-Zgodnie z uchwałą rządu, jak i notyfikacją Komisji Europejskiej, program Tarcza Finansowa PFR dla małych i średnich firm, w zakresie postępowań wyjaśniających, ma zakończyć się do końca tego roku i po tym terminie subwencje nie mogą być wypłacane - powiedział wiceprezes PFR Bartosz Marczuk. Do końca listopada wszystkie firmy, które złożyły reklamacje, powinny otrzymać od PFR odpowiedź.

Można ponownie ubiegać się o subwencje

We wrześniu ok. 4 tys. firm, które nie otrzymały subwencji np. z uwagi na zaległości wobec ZUS czy Urzędu Skarbowego, mogą po raz kolejny złożyć wniosek o wsparcie już po uregulowaniu swoich zobowiązań.

-Zasada programu jest taka, że przedsiębiorca, aby otrzymać wsparcie, nie może mieć żadnych zaległości na dzień składania wniosku - przypomniał wiceprezes PFR.

 

Tarcza Finansowa PFR to rządowy program wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, których sytuacja finansowa pogorszyła się na skutek wybuchu pandemii SARS-CoV-2. Jego głównym celem jest pomoc przedsiębiorcom w utrzymaniu płynności i stabilności finansowej, poprzez udostępnianie im finansowania na preferencyjnych warunkach.

Źródło: PAP, twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze