Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tak próbuje się zniszczyć sojusz Jakiego i Guziała! Maciej Chudkiewicz nie ma wątpliwości...

AS 8:50 8 października 2018
Telewizja Republika
Gościem Ilony Januszewskiej w programie Telewizji Republika był publicysta Tygodnika Solidarność Maciej Chudkiewicz, który w programie wypowiedział się na temat tzw. afery taśmowej – Jeżeli ktoś myślał, że publikując taśmy premiera Morawieckiego odpali jakąś wielką bombę to się mylił, bo jakichś wielkich skutków tutaj nie będzie - powiedział w programie.

– Polska polityka taśmami, nagraniami różnego typu żyje i pewnie kilka lat będzie jeszcze żyła - zaczął Maciej Chudkiewicz. 

– Jeżeli ktoś myślał, że publikując taśmy premiera Morawieckiego odpali jakąś wielką bombę to się mylił, bo jakichś wielkich skutków tutaj nie będzie - mówił publicysta. 

– Premier nie był wtedy politykiem, był prezes banku. Był znany z tego, że jako jedyny bank potrafił wspierać różnego rodzaju prawicowe inicjatywy, jako jedyny - kontynuował. 

– Czy zaskoczeniem są taśmy Sławomira Nowaka, które wypłynęły? - dopytywała Ilona Januszewska. 

– On był wielokrotnie nagrywany w restauracji ''Sowa i Przyjaciele''. To było miejsce bardzo popularne wtedy i tam wiele osób zostało nagranych. Nie tylko politycy, ale także mnóstwo ludzi, których oni zapraszali ze sobą - powiedział Chudkiewicz. 

 – Onet publikuje, że Piotr Guział także bywał w restauracji ,,Sowa i Przyjaciele'', ale tych taśm nie ma. Czemu mają służyć takie nagłówki? - zapytała prowadząca.

– Oczywiście autorzy powiedzieliby ,,żeby ujawnić prawdę''. Chodzi o pewnego typu rozbicie sojuszu Piotra Guziała i Patryka Jakiego. Piotr Guział jest znanym samorządowcem, ma spory kapitał polityczny i jego poglądy nie są tak prawicowe, jak można by się spodziewać - mówił gość Telewizji Republika. 

 – Na Patryka jakiego i Piotra Guziała mogą głosować ludzie, którzy niekoniecznie są po prawej stronie, tak to rozumiem. (...) Piotr Guział zaangażował się kiedyś w takie referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz - dodał. 

 – Oczywiście Rafał Trzaskowski stara się być politykiem niezależnym i pokazywać, że nie jest spadkobiercą Hanny Gronkiewicz Waltz, ale to jest nie do zrobienia - przekonywał publicysta. 

– Jakie szanse ma Marek Jakubiak? - dopytywała Ilona Januszewska. 

 – Żadne. Zastanawiam się, kiedy on się wycofa. Zastanawiam się, czy on pójdzie do tych wyborów, dostanie 4-5 procent a potem przekaże poparcie dla Patryka Jakiego. Pewnie nawet bez tego, większość pewnie z nich zagłosuje potem na Patryka Jakiego, ale niekoniecznie. W pierwszej turze wyborów bardzo dobry wynik miał Paweł Kukiz i większość tych ludzi potem zagłosowało na Patryka Jakiego - dodał Maciej Chudkiewicz. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze