Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tak chcą wygrać wybory? Politycy i sympatycy PO: Wyborco Dudy, nie musisz iść na drugą turę...

JJ 16:31 2 lipca 2020
Wikimedia Commons
Od ogłoszenia wyników I tury wyborów prezydenckich w sieci pojawiają się potencjalnie niebezpieczne dla polskiej demokracji „żarciki” zwolenników Rafała Trzaskowskiego.

 – Jeśli głosowałeś w I turze na Dudę, to nie musisz już iść na głosowanie, ponieważ wygrał I turę. Głosy automatycznie się przenoszą. W II turze głosują tylko ci, którzy zaznaczyli innych kandydatów- oto treść wpisu, który udostępniają w mediach społecznościowych nie tylko sympatycy KO (wśród nich m.in. były lider KOD Mateusz Kijowski), ale i politycy tego ugrupowania (gdański radny PO Krystian Kłos).

Z jednej strony wydaje się, że mamy do czynienia z niewinnym żarcikiem, z drugiej – być może istnieją osoby, które mogą się na to nabrać. Zwłaszcza seniorzy czy osoby, które np. głosują po raz pierwszy. Przede wszystkim jest jednak kolejnym przejawem pogardy wobec wyborców PiS i Andrzeja Dudy, przedstawiając ich jako ludzi mało inteligentnych, którzy rzeczywiście mogliby się na coś takiego nabrać.

Przypominamy, że głosy nie „przechodzą automatycznie” i w wyborach może wziąć udział każda osoba upoważniona do głosowania. W II turze można wybrać Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego. Ubiegający się o reelekcję prezydent oraz włodarz Warszawy 28 czerwca zdobyli największą liczbę głosów, dlatego 12 lipca wystartują w dogrywce, w której Polacy ostatecznie wybiorą prezydenta RP na najbliższe 5 lat.

Przypominamy również, że to chyba jednak nie wyborcy PiS czy Andrzeja Dudy w wyborach parlamentarnych zaznaczali krzyżykiem logo ugrupowania, zamiast kratki przy nazwisku kandydata do Senatu.

 

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze