Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szynkowski vel Sęk o 80. rocznicy wybuchu II WŚ: okazja do tego, by bronic Polski przed fałszowaniem historii

K.B 9:45 27 sierpnia 2019
Wikimedia Commons
- Za kilka dni oczy całego świata będą zwrócone na Polskę ponieważ przyjedzie przywódca Stanów Zjednoczonych, nie tylko dlatego, że uważa ta rocznicę za ważną, ale dlatego że związki USA z Polską są silne jak nigdy dotąd. Te związki oparte są na bardzo konkretnych podstawach :wspólnego budowania systemu bezpieczeństwa, współpracy energetycznej, współpracy gospodarczej – powiedział w programie „Jedziemy” wiceminister spraw zagranicznych.

 

– Dzięki temu, że Prezydent Andrzej Duda współpracuje z Prezydentem Trumpem i Stany Zjednoczone z Polską łączą tak bliskie relacje, mamy możliwość aby w tą ważną, tragiczną rocznicę, zwrócić uwagę świata na Polskę oraz na fakty historyczne, bronić prawdy historycznej – dodał Szymon Szynkowski vel Sęk.

 

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że 1 września na Placu Piłsudskiego w Warszawie wystąpienia wygłoszą prezydenci Polski, Niemiec i USA. Motywem przewodnim przemówień prezydentów będą słowa „pamięć i przestroga”.

 

– Spodziewamy się obecności 40 delegacji zagranicznych, tj. około 250 gości z całego świata w tym prezydenci, premierzy, przewodniczący parlamentów, ministrowie spraw zagranicznych, ministrowie obrony narodowej, a także specjalni wysłannicy rodzin królewskich z Europy – poinformował na briefingu prasowym Szczerski.

 

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.

 

 

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze