Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło: Polska musi się szybko rozwijać, Polacy chcą żyć na europejskim poziomie. Powołano Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów

ds 15:02 30 września 2016
Mateusz MorawieckiTelewizja Republika
– Właśnie podpisałam rozporządzenie ws. powołania KERM, na którego czele stanie minister Mateusz Morawiecki – powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej.

– Nowa struktura będzie odpowiadać za rozwój, nowe projekty gospodarcze oraz koordynacje polityki rynkowej polskiego rządu. Nasz kraj musi szybciej się rozwijać, bo tego oczekują jego mieszkańcy. Polacy chcą żyć godnie na europejskim poziomie i mieć równe szanse a obowiązkiem rządu jest spełnianie obietnic wyborczych – dodała Prezes Rady Ministrów.

– „Plan morawieckiego” będziemy wprowadzać bardzo szybko i skutecznie. Jestem pewna, że wspólnie będziemy pracować intensywniej a zmiany nastąpią niemalże natychmiastowo – powiedziała Szydło. – Ze zobowiązań wyborczych trzeba się wywiązywać priorytetowo.

Wiceminister Mateusz Morawiecki nakreślił główne kierunku nowo-powołanego komitetu: – Chcemy doprowadzić do wzrostu gospodarczego(PKB) i utrzymać stabilność budżetu i finansów publicznych państwa a przy tym wprowadzić szereg ustaw, które poprawią jego stabilność i zapewnią rozwój.

– Ustaliliśmy już charakter tematów, o których będziemy dyskutować. Chcemy zająć się sprawami, które zostały zaniedbane i wymagają natychmiastowej zmiany. Mowa o rzeczach, które są dla Polski najważniejsze – dodał Morawiecki.

Szef resortów rozwoju i finansów zapewnił, że pakiet ustaw, które jesienią zostanie zamknięty dotyczy optymalnego funkcjonowania instytucji rozwojowych. – Czerpaliśmy inspiracje z największych i najbardziej sprawdzonych gospodarek, takich jak niemiecka czy francuska.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze