Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szybki Internet dla małych miejscowości. 3 mld zł na likwidację tzw. białych plam

lml 13:54 24 czerwca 2017
mc.gov.pl
Ponad milion gospodarstw domowych pozbawionych dziś dostępu do szybkiego Internetu zostanie podłączonych do najnowocześniejszej sieci. Zakończył się właśnie największy w historii nabór wniosków o dofinansowanie. W ramach 1 osi POPC na ten cel przeznaczonych zostanie blisko 2 mld złotych.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (instytucja pośrednicząca dla POPC) podpisała umowy z 14 beneficjentami, którzy będą realizować inwestycje związane z dostarczeniem szybkiego Internetu na terenach, na których dziś takiego dostępu nie ma. Dotyczy to przede wszystkim mniejszych miejscowości, gdzie inwestycje telekomunikacyjne były dotąd nieopłacalne dla operatorów.

Konkurs, który został rozstrzygnięty nie ma precedensu w dotychczasowej historii wdrażania funduszy europejskich w zakresie wspierania budowy sieci szerokopasmowych. Alokacja naboru wynosiła ponad 3 mld złotych i objęła obszar całej Polski.

Podpisanie umów oznaczać będzie dla wielu miejscowości w Polsce, szczególnie tych mniejszych, cywilizacyjny skok. Dotyczy to szczególnie obszarów, które były dotąd pomijane inwestycyjnie, z uwagi na nieopłacalność. Niwelowanie tych nierówności będzie możliwe dzięki wsparciu państwa w inwestycjach na tych terenach.

– Nasze dzieci nie mogą dłużej czekać na tę szansę. Za kilka lat to one będą bowiem stanowić o powodzeniu gospodarczym kraju. Bez dostępu do szybkiej sieci nie ma mowy o korzystaniu czy uczeniu się nowoczesnych technologii – tłumaczy Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Źródło: mc.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze