Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szumowski: Uderzenie w ministra zdrowia w czasie pandemii to uderzenie w cały rząd

JJ 10:58 19 maja 2020
Twitter/@Kancelaria Sejmu
– Zareagowaliśmy bardzo szybko, podejmując niezwykle kosztowne gospodarczo decyzje. Ale dzięki temu udało się zapobiec tragedii przepełnionych szpitali i dramatu wielu rodzin- mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

W rozmowie polityk odnosi się m.in. do zarzutów pod swoim adresem dotyczących zakupu maseczek, a także działalności biznesowej żony i brata.

– Przez cały okres mojej obecności w rządzie te wszystkie fakty były znane i nie budziły emocji. Z pewnością uderzenie w ministra zdrowia w czasie epidemii jest też uderzeniem w cały rząd, który na tle wielu innych krajów dość dobrze radzi sobie w zarządzaniu tym kryzysem- ocenił szef resortu zdrowia, pytany czy medialne ataki mają związek z rywalizacją kandydatów na prezydenta RP.

Redaktor Wojciech Surmacz zapytał swojego rozmówcę również o to, czy możemy mówić o wygranej z epidemią koronawirusa w Polsce.

– Na pewno sytuacja w Polsce jest nieporównywalna z tą, jaką obserwowaliśmy we Włoszech, Francji lub Hiszpanii. Tych strasznych obrazów trumien na ciężarówkach czy pacjentów na korytarzach pod respiratorami, nam w Polsce udało się uniknąć- ocenił szef resortu zdrowia. Jak dodał prof. Szumowski, polski rząd zareagował „bardzo szybko”, co jednak wymagało „niezwykle kosztownych gospodarczo decyzji”.

– Ale dzięki temu udało się zapobiec tragedii przepełnionych szpitali i dramatu wielu rodzin. Dziś chyba już nie pamiętamy tego strachu z początku marca, kiedy oglądaliśmy sceny z innych krajów.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze