Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szumowski liderem! Polacy najbardziej ufają ministrowi zdrowia

JJ 19:56 8 kwietnia 2020
Twitter/@Kancelaria Sejmu
Jak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu, zdecydowana większość Polaków ufa ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu. Szef resortu zdrowia uplasował się na pierwszym miejscu rankingu zaufania, wyprzedzając pod tym względem prezydenta i premiera.

Łukasz Szumowski cieszy się zaufaniem 51,1 proc. respondentów. Przeciwną opinię wyraziło tylko 12 proc. badanych. Na podium znaleźli się także prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 44,5 proc. badanych oraz premier Mateusz Morawiecki, do którego zaufanie zadeklarowało 42,5 proc. ankietowanych.

Na dalszych miejscach znaleźli się kandydaci na prezydenta PSL i Lewicy. Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi ufa 39,6 proc. Polaków, zaś Robert Biedroń cieszy się zaufaniem 30,3 proc. badanych.

28,4 proc. respondentów zadeklarowało zaufanie do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zaś niewiele mniej, bo 28,3 proc.- do byłego szefa Rady Europejskiej, lidera EPL, Donalda Tuska.

Dalej znalazł się obecny przewodniczący PO, Borys Budka z wynikiem 27,7 proc.

Gigantyczne straty odnotowała kandydatka PO na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska. Jest to jej najgorszy wynik od października ubiegłego roku. Wicemarszałek Sejmu ufa jedynie 24,5 proc.- jeśli chodzi o kandydatów na prezydenta, niżej w tym rankingu jest wyłącznie Krzysztof Bosak.

 

Źródło: Onet.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze