Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szpital MSWiA ostrzega przed fake newsami o Szpitalu Narodowym

ar 21:36 3 marca 2021
CSKA MSWiA zapewnia, że Szpital Narodowy w sposób ciągły działa i przyjmuje pacjentów.Fot. PAP/Leszek Szymański
W ostatnich godzinach w mediach pojawiły się publikacje o rosnącej liczbie pacjentów kierowanych do mazowieckich szpitali. Artykuły te wywołały falę nieodpowiedzialnych komentarzy i fake newsów dotyczących Szpitala Narodowego – oświadczył w środę Centralny Szpital Kliniczny MSWiA.

Szpital MSWiA w opublikowanym komunikacie przypomina, że strona media.szpitalnarodowy.pl jest oficjalnym i wiarygodnym źródłem informacji i statystyk o działalności Szpitala Narodowego.

- Fakty są następujące: szpital działa, stale zwiększa gotowość operacyjną i niesie realną pomoc potrzebującym – podkreślono w oświadczeniu.

Szpital zaznacza jednocześnie, że wzrost liczby zachorowań i pacjentów hospitalizowanych w województwie mazowieckim jest faktem – co znajduje odzwierciedlenie w statystykach Szpitala Narodowego, publikowanych regularnie na stronie media.szpitalnarodowy.pl.

Odpowiedzią CSK MSWiA na tę sytuację jest – jak wskazano – zwiększanie możliwości szpitala tymczasowego, o czym placówka informowała w poniedziałkowym komunikacie, który jest dostępny na stronie Szpitala Tymczasowego.

- We wtorek, 2 marca 2021 otworzony został kolejny moduł szpitala ("unit"), a sytuacja jest na bieżąco monitorowana i liczba udostępnionych łóżek będzie dostosowywana do potrzeb. Na dzień 2.03 na godz. 23.59 w szpitalu przebywało 162 pacjentów na 192 dostępne łóżka – poinformowano.

CSKA MSWiA zapewnia, że Szpital Narodowy w sposób ciągły działa i przyjmuje pacjentów.

- Widzimy istotny wzrost liczby zachorowań, ale system ochrony zdrowia w województwie mazowieckim jest wydolny i na bieżąco udziela pomocy potrzebującym – podkreślono.

Szpital udostępnił przykładowe treści nieprawdziwych informacji zamieszczanych na Twitterze:

- Szpital Narodowy nie wykorzystał swoich możliwości nawet w 70 proc. przy 20 tys. zakażeń dziennie"; "Podobno przymierzamy się do likwidacji naszego klejnotu – szpitala narodowego. Pracownicy zaniepokojeni. Ciężko będzie znaleźć porównywalną pracę.

Więcej przykładów można przeczytać na stronie internetowej: https://media.szpitalnarodowy.pl/aktualnosci/pr/650693/csk-mswia-ostrzega-przed-fake-newsami-dotyczacymi-szpitala-narodowego.

Placówka przestrzega wszystkich użytkowników mediów społecznościach oraz apeluje do przedstawicieli mediów o traktowanie jako fake newsy postów o wydźwięku takim, jak zaprezentowane powyżej przykłady.

- Rozprzestrzenianie fałszywych informacji, które powodują wzrost poziomu stresu i niepewności społecznej utrudnia skuteczną walkę z pandemią – zwraca uwagę CSK MSWiA.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze