Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szkoła w Ustrzykach Dolnych nie będzie już nosić imienia Lecha Wałęsy. Radni: jest zdrajcą, nie zasługuje na taki zaszczyt

A.N 9:02 15 lutego 2020
Gazeta Polska/Zbyszek Kaczmarek
Radni Powiatu Bieszczadzkiego przegłosowali uchwałę ws. uchylenia decyzji o nadaniu szkole w Ustrzykach Dolnych imienia Lecha Wałęsy, który patronował jej od 8 lat. Przeciwna zmianie są opozycyjni radni.

Lech Wałęsa był patronem Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie) przez osiem lat był.  Klub Radnych dla Rozwoju Bieszczad postanowił zmienić tę decyzję, ponieważ jak uzasadnił prawo oświatowe nie pozwala nadawania imion zespołom szkół, tylko szkołom, które należą do zespołu".

Ostatecznie radni przegłosowali uchwałę ws. uchylenia nadania imienia szkole - poinformował portal nowiny24.pl. Za głosowało dziewięciu radnych, sześciu było przeciw. Opozycja uważa takie uzasadnienie prawne za pretekst  i zapowiada odwołanie. Przeciwni zmianom radni powołują się na inne rozporządzenie, mówiące o tym, że rada powiatu nie może anulować swoich wcześniejszych uchwał.

Jan Kot, który zasiada w radzie konsultacyjnej ds. działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych powiedział po sesji, że postać Lecha Wałęsy jest niegodna tego, by patronować szkole i stanowić przykład dla młodzieży. – Wałęsa nie zasługiwał na taki zaszczyt. Uważam, że jest zdrajcą - skomentował.

Źródło: nowiny24.pl/TVP3 Rzeszów

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze