Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef rosyjskiej dyplomacji: Rosja jest zmuszona do wzmocnienia swojej obecności przy wschodniej flance NATO przez prowokacje Sojuszu

lml 8:25 1 grudnia 2016
flickr/PROUtenriksdepartementet UD/CC BY-ND 2.0
Siergiej Ławrow udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi "Corriere della Sera".

Wywiad ukazał się dzisiaj, czyli w dniu przyjazdu szefa rosyjskiej dyplomacji z oficjalną wizytą do Włoch.

Dzisiaj jesteśmy świadkami największego wzrostu potencjału militarnego od końca zimnej wojny, wzmocnienia obecności i infrastruktury NATO na jego wschodniej flance w celu wywierania presji polityczno-militarnej na nasz kraj – stwierdził Ławrow zapytany o przyczyny umocnienia wschodniej flanki NATO przez Rosję. 

Przy rosyjskich granicach odbywają się manewry państw bloku, które często mają jawnie prowokacyjny charakter. Pod pretekstem nierealnego "zagrożenia ze wschodu" w państwach Europy środkowej i wschodniej rozmieszczany jest ciężki sprzęt i amerykańskie wojska, podczas gdy pojawiają się nowe elementy struktury dowództwa Sojuszu – dodał.

Zdaniem ministra spraw zagranicznych Rosji, kraj musi dostosować się do zmian na kontynencie wywołanych przez destrukcyjne akcje NATO, w aktualnych warunkach jest zmuszana do podejmowania odpowiednich kroków, by wzmocnić swą zdolność do obrony i bezpieczeństwo narodów. Podkreślam zarazem, że wszystko to robimy na naszym terytorium, w przeciwieństwie do tego, co czynią Stany Zjednoczone i inne kraje, które przerzucają wojska do państw graniczących z Rosją i dokonują prowokacyjnych demonstracji militarnych przy naszych granicach – oświadczył. 

Siergiej Ławrow podkreślił, że Rosja jest gotowa do "dialogu" z NATO, ale wyłącznie na zasadzie równości, tak jak zapisano w dokumentach założycielskich Rady Rosja-NATO.

Źródło: corriere.it, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze