Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef PKW: System informatyczny działa, ale nie chcemy go nadwyrężać

dmc 11:04 26 października 2015
FLICKR/ LUKAS PLEWNIA/ CC BY-SA 2.0
Do Państwowej Komisji Wyborczej zaczęły spływać pierwsze protokoły z okręgowych komisji wyborczych – powiedział na konferencji prasowej sędzia Wojciech Hermeliński.

– Obecnie PKW przelicza poszczególne rubryki sprawdzając je pod kątem ewentualnych błędów matematycznych – podkreślił przewodniczący PKW. Dodał, że dziś wieczorem sędziowie poinformują, które partie przekroczyły próg wyborczy. – To będzie najwcześniej o godz. 18, ale może to być także godz. 21, bądź 22 – przyznał. 

– Jest 41 okręgów, także trochę to potrwa. Na razie otrzymaliśmy protokoły z mniejszych okręgów. Liczymy, że najwięcej dokumentów zacznie do nas spływać wczesnym popołudniem – poinformował dziennikarzy Hermeliński, oświadczając, że nie wiadomo, czy PKW poda dziś oficjalną frekwencję.

– System informatyczny sprawuje się dobrze natomiast nie chcemy go nadwyrężać przez to, żebyśmy na naszej stronie internetowej wywieszali zeskanowane protokoły z obwodowych komisji, ponieważ ani ja, ani nikt z członków PKW nie wyobraża sobie sytuacji, w której naszą decyzją wywieszenie tych skanów byłoby próbą zdestabilizowania tego systemu – oświadczył Hermeliński.

Wedle sondażu late poll z godz. 5.55, Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne z wynikiem 37,7 proc. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, która traci do zwycięzcy ponad 14 pkt. procentowych. Frekwencja wyniosła 51,6 proc.

Źródło: tvn24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze