Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef CBA pisze list do Ewy Kopacz. Kidawa-Błońska: to nie sprawa dla premiera, rozwiązanie problemu leży po stronie pana Wojtunika i prokuratury

zm 11:44 5 czerwca 2015
Telewizja Republika
– To forma zaskakująca – komentowała Małgorzata Kidawa-Błońska list do Ewy Kopacz napisany przez szefa CBA Pawła Wojtunika. Chodzi oskarżenia Wojtunika wobec posła Jana Burego dot. tworzenia "realnego zagrożenia bezpieczeństwa funkcjonariuszy delegatury CBA w Rzeszowie". Jak tłumaczyła rzeczniczka rządu, jeżeli doszło do jakich nieprawidłowości to "premier Kopacz oczekuje, że służby i prokuratura zajmą się tą sprawą".

"W mojej ocenie, działanie Posła Jana Burego może skutkować realnym zagrożeniem bezpieczeństwa podległych mi funkcjonariuszy Delegatury CBA w Rzeszowie" - napisał we wczorajszym liście do premier Kopacz szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik. Wojtunik odniósł się w ten sposób do anonimów pojawiających się na stronie posła Jana Burego, w których opisywana jest działalność rzeszowskiej delegatury CBA.

"Opublikowane przez niego informacje pozwalają na ich (funkcjonariuszy CBA - przyp.red.) identyfikację" – pisał Wojtunik, zawiadamiając tym samym premier Kopacz o "próbach destabilizacji pracy i obniżenia skuteczności funkcjonowania biura" przez posła i przewodniczącego klubu parlamentarnego PSL Jana Burego. Czytaj więcej

Sprawa dla służb i dla prokuratury

Zastanawia mnie, dlaczego list do pani premier trafia do opinii publicznej mówiła w wywiadzie dla RMF FM rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Jak tłumaczyła, zarzuty Pawła Wojtunika wobec Jana Burego to nie jest sprawa dla premier Kopacz.

Jan Bury i zarzuty wobec niego to problem koalicjanta z PSL, a nie rządu dodała.

Jak tłumaczyła Kidawa-Błońska jeżeli doszło do nieprawidłowości i złamania prawa sprawą natomiast powinny zająć się odpowiednie służby.  Jeżeli są jakieś działania nieprawidłowe, od tego jest prokuratura, od tego jest CBA  skomentowała.

Rzeczniczka rządu podkreśliła też, że nie ma żadnych informacji o ewentualnym spotkaniu premier Ewy Kopacz z szefem CBA.

Źródło: TVN24, RMF FM

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze