Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szczepienia na COVID-19 w Polsce: Pierwszą zaszczepioną osobą będzie pielęgniarka

ASy 18:35 23 grudnia 2020
Pierwsze szczepienie w drugi dzień świątPAP/Łukasz Gągulski
Iwona Sołtys, rzecznik CSK MSWiA poinformowała, że pierwszą zaszczepioną osobą w Polsce na COVID-19 będzie pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie. Drugą osobą ma być mężczyzna - lekarz tego samego szpitala.
- Do zaszczepienia wytypowano już dwie osoby. Będą to kobieta i mężczyzna, pracownicy naszego szpitala - powiedziała w środę PAP Iwona Sołtys.
Szczepień mają dokonać lekarze.

Rzecznik dodała, że szczepienia tego dnia - 27 grudnia - przyjmie także ponad 300 osób.

- Te osoby będą szczepione w gabinetach zabiegowych na oddziałach, gdzie pracują - uściśliła.

O tym, że pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko koronawirusowi w Polsce będzie pracownik szpitala MSWiA w Warszawie, mówił w środę rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że będzie to wydarzenie odbywające się w towarzystwie mediów.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał we wtorek, że 26 grudnia, w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, szczepionki przeciwko COVID-19 dotrą do Polski, a pierwsze szczepienia odbędą się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Najpierw zaszczepione zostaną osoby z "grupy zero", czyli m.in. personel medyczny i pracownicy podmiotów leczniczych.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk wskazał, że szczepionki, które przyjadą z Belgii, 27 grudnia rano trafią do 72 tzw. szpitali węzłowych w Polsce. W nich będą szczepione osoby z "grupy zero".

"Do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tys. szczepionek, a potem do końca stycznia łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek, co pozwoli nam zaszczepić do końca stycznia około 750 tys. pacjentów" - zapewniał Dworczyk.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze