Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Synoptyk IMGW: w nocy silny mróz na krańcach południowo-zachodnich

ŁK 21:03 13 lutego 2021
G. Momot/PAP
W nocy spodziewamy się spadku temperatury do -15 st. C na krańcach południowo-zachodnich, w kotlinach sudeckich. Tam też obowiązuje nasze ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym mrozie - powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron. Na pozostałym obszarze kraju będzie cieplej - dodał.

Synoptyk IMGW przekazał, że w ciągu dnia w północnej połowie kraju temperatury w wielu miejscach przekraczały zero stopni Celsjusza. - Jest to spora odmiana w stosunku do tego, co było w ostatnich dniach - zauważył.

Mróz nie odpuszcza

- Dzisiejszej nocy spodziewamy się spadku temperatury do -15 st. C na krańcach południowo-zachodnich, w kotlinach sudeckich. Tam też obowiązuje nasze ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym mrozie - wskazał Gawron.

Synoptyk poinformował, że na pozostałym obszarze kraju będzie cieplej. - Spodziewamy się do -12 st. C na północnym zachodzie, około -4 st. C na Warmii i Mazurach i do -2 st. C nad samym morzem" - przekazał.

- W nocy opady śniegu wystąpią głównie na południu i wschodzie kraju, oraz na krańcach południowych. W obszarach podgórskich i górach przyrost pokrywy śnieżnej prognozujemy na 6 cm - powiedział synoptyk.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze