Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Symboliczne otwarcie Jedwabnego Szlaku. "China Railway Express" przyjechał do Warszawy

dmc 10:59 21 czerwca 2016
FOT. ANDRZEJ HRECHOROWICZ/ KPRP
Wczoraj, po 12 dniach podróży, na terminal PKP Cargo w Warszawie wjechał pociąg towarowy z Chin. W liczącym 22 wagonów składzie przyjechały części samochodowe i elektronika. Transport ma symbolizować otwarcie Nowego Jedwabnego Szlaku.

W inauguracji połączenia kolejowego "China Railway Express" uczestniczyli prezydenci Polski i Chin, Andrzej Duda oraz Xi Jinping, który przebywał w poniedziałek z oficjalną wizytą w Warszawie. Pociąg towarowy wyruszył 8 czerwca br. z dworca kolejowego w Chengdu, stolicy chińskiej prowincji Syczuan. Transport ten ma symbolizować otwarcie Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli chińskiej koncepcji nowej drogi handlowej łączącej Azję z Europą.

Wczoraj przywódca ChRL spotkał się m.in. z premier Beatą Szydło, a także z marszałkami Sejmu i Senatu, Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewski. Xi Jinping wziął również udział w Forum Nowego Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskiego Forum Regionów, które zorganizowano w warszawskim hotelu Sheraton. CZYTAJ WIĘCEJ

Podczas wizyty chińskiego prezydenta podpisano szereg umów dwustronnych, w tym oświadczenie o strategicznym partnerstwie polsko-chiński. – Mam nadzieję, że Polska stanie się swoistą bramą do Europy dla Chin – podkreślił Andrzej Duda. Jak dodał, to ważny sygnał polityczny dla całego sektora gospodarczego i silny znak intensyfikacji relacji gospodarczych z obu stron. –Jestem przekonany, że już niedługo prezesi chińskich spółek, chcąc zainwestować w Europie, najpierw pomyślą o Polsce – oświadczył polski prezydent. 

Źródło: telewizjarepublika.pl, prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze