Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Święto Zmartwychwstania Pańskiego czy... tęczowego kogucika? Zaskakujące życzenia prezydent Gdańska

JJ 21:46 9 kwietnia 2020
Wikipedia/Artur Andrzej/CC BY-SA 4.0
Urząd Miejski w Gdańsku, na czele z prezydent tego miasta, Aleksandrą Dulkiewicz, która niejednokrotnie podkreślała, że jest praktykującą katoliczką, złożył mieszkańcom dość zaskakujące życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Zmartwychwstanie Pańskie sprowadzono do... pisanki z namalowanym kogucikiem. W tle widać jak gdyby rozmytą tęczę. 

– Wielkanoc oznacza nadzieję. Pomóżmy światu narodzić się na nowo i zostańmy w te święta w domu- czytamy w życzeniach, pod którymi podpisały się prezydent Aleksandra Dulkiewicz oraz przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Agnieszka Owczarczak.

– Rozmawiajmy przez telefon, spotykajmy się w sieci, a świeże powietrze łapmy przez otwarte okna. Dbajmy o siebie wzajemnie. Wypełniajmy głowy planami na przyszłość, abyśmy tylko zdrowi byli!- życzy gdańszczanom prezydent miasta.

Jak widać, poza hasłem "Wielkanoc 2020", życzenia czy też apel do mieszkańców, niewiele mają wspólnego z najważniejszym świętem w Kościele Katolickim, z którym identyfikuje się pani prezydent. 

Spora część konserwatywnych dziennikarzy, publicystów czy też "anonimowych" internautów ocenia, że możemy tu mówić o dechrystianizacji przestrzeni publicznej. Nienormalna sytuacja, w której wszyscy znaleźliśmy się w związku z pandemią, zagrożenie epidemiczne, z powodu którego wierni nie będą mogli tak licznie zgromadzić się w kościołach na Triduum Paschalnym, a następnie na Rezurekcji, nie oznacza przecież, że Święto Zmartwychwstania Pańskiego straciło swój katolicki charakter.

 

 

Źródło: gdansk.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze