Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Święto Niepodległości Polski na wileńskiej Rossie

ap 16:39 11 listopada 2014
Anna Piotrowska/ Telewizja Republika
Tysiące osób wzięły udział w wileńskich uroczystościach z okazji Święta Niepodległości Polski, które tradycyjnie odbyły się na cmentarzu na Rossie, gdzie w grobie matki marszałka Józefa Piłsudskiego spoczywa jego serce.

Na grobie, przy którym wartę honorową pełnili polscy kombatanci i harcerze, kwiaty złożyli przedstawiciele polskiej ambasady, polskich organizacji społecznych i samorządowych, placówek kulturalno-oświatowych, a także uczniowie polskich szkół i polscy turyści.

— Z dumą patrzymy w przeszłość i z zaangażowaniem w przyszłość — powiedział ambasador Polski Jarosław Czubiński, zwracając się do zebranych w tym wyjątkowym miejscu. Oddając hołd tym, którzy wywalczyli niepodległość, ambasador zaapelował o „przyjazne współistnienie i wzajemne zrozumienie”. — Niech miłość i pokój przynoszą porozumienie, szacunek i dostatek wszystkim mieszkańcom naszych krajów — powiedział ambasador.

Listy gratulacyjne z okazji Dnia Niepodległości Polski wystosowali przywódcy Litwy.

— Litwa i Polska pokonały wiele wyzwań, a dzisiaj są to niepodległe, silne i dumne państwa demokratyczne — czytamy w liście prezydent Dalii Grybauskaite do polskiego szefa państwa Bronisława Komorowskiego. Prezydent Litwy wskazuje w liście, że „nasze państwa wspólnie bronią swego interesu w regionie i wspólnie stawiają czoło wyzwaniom, tworząc bezpieczną, demokratyczną Europę”.

Premier Algirdas Butkeviczius w liście do szefowej polskiego rządu Ewy Kopacz wyraził przekonanie, że „wspierając się nawzajem, będziemy mogli urzeczywistnić wizję społeczeństwa bezpiecznego i dostatniego”.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze