Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Święto Dziękczynienia w Warszawie. "Świątynia Opatrzności Bożej to wotum wdzięczności naszego narodu za wolną Polskę"

zm 10:57 7 czerwca 2015
archidiecezja.warszawa.pl
Hasło VIII obchodów Święta Dziękczynienia w Warszawie to "Maryjo, Królowo Rodzin – zawierzamy i dziękujemy". Jak tłumaczył wczoraj kard. Nycz, w tym roku warszawiacy będą modlić się dziękczynnie za peregrynację obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Archidiecezji Warszawskiej oraz za rodziny.

W Święto Dziękczynienia w parafiach na terenie całej Polski prowadzona jest zbiórka pieniędzy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Święto Dziękczynienia, które jest obchodzone w pierwszą niedzielę czerwca, zostało ustanowione w 2008 r. z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Nycza. Idea Święta Dziękczynienia związana jest z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego, jaką była budowa Świątyni Opatrzności Bożej. O budowie Świątyni jako narodowego wotum wdzięczności, przede wszystkim za uchwalenie Konstytucji 3 Maja, zdecydował Sejm uchwałą z 5 maja 1791 roku. Inicjatywę budowy Świątyni podjął na nowo w 2002 roku prymas Polski kard. Józef Glemp.

Jak napisał w liście do wiernych arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz "Świątynia Opatrzności Bożej to wotum wdzięczności całego naszego narodu za wolną Polskę i za codzienną opiekę Boga nad każdym z nas".

"Nie byłoby dziś wolnego kraju bez opieki Boga, który dał nam Maryję na Królową i Orędowniczkę" - tłumaczył duchowny.

Źródło: telewizjarepublika.pl, TVN24, archidiecezja.warszawa.pl, natemat.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze