Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ŚWIETNIE! Duży postęp w rozmowach na temat stałych baz amerykańskich

AS 10:19 14 listopada 2018
TWITTER @MON_GOV_PL
Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował o postępie w rozmowach na temat utworzenia stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce. Szef MON przebywa w Waszyngtonie, gdzie spotkał się z amerykańskim sekretarzem obrony Jamesem Mattisem.

To była druga wizyta Mariusza Błaszczaka w Pentagonie. Po oficjalnym powitaniu z udziałem kompanii reprezentacyjnej, szefowie resortów obrony Polski i Stanów Zjednoczonych przez ponad godzinę rozmawiali o zwiększeniu współpracy wojskowej, przede wszystkim o stałej bazie amerykańskich wojsk w Polsce. - Nasza konkretna propozycja, którą położyliśmy na stole, została dobrze przyjęta przez naszych partnerów ze Stanów Zjednoczonych - powiedział minister.

Mariusz Błaszczak ocenił, że generał James Mattis jest otwarty na polskie propozycje i że rozmowy w sprawie utworzenia stałej bazy amerykańskich wojsk w Polsce są na dobrej drodze. - Mamy konkretne propozycje ze strony amerykańskiej, będziemy oceniać te propozycje, a więc poszliśmy naprzód - powiedział minister obrony narodowej. 

Mimo pytań polskich dziennikarzy, generał James Mattis nie złożył jednoznacznej deklaracji, że popiera utworzenie stałej bazy w Polsce. Mówił natomiast ogólnie o zacieśnieniu współpracy wojskowej. - Będziemy dalej wzmacniać nasze relacje militarne i zacieśniać bliskie związki pomiędzy naszymi żołnierzami - deklarował szef Pentagonu.

Podczas spotkania w Pentagonie amerykański sekretarz obrony złożył Polakom życzenia z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Mariusz Błaszczak zaprosił Jamesa Mattisa do złożenia wizyty w Polsce. - Do zobaczenia w Polsce - pożegnał polskiego ministra szef Pentagonu.

Dziś minister Mariusz Błaszczak będzie prowadził rozmowy z przedstawicielami Kongresu na temat stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze