Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Suski: Fabryka Broni Łucznik przygotowuje pozew w związku z publikacją Onetu o Grocie

mm 15:47 28 stycznia 2021
WOT/Twitter
„Producent karabinka Grot – Fabryka Broni Łucznik w Radomiu – przygotowuje pozew sądowy wobec tych wszystkich, którzy publikują kłamstwa na jego temat” – powiedział poseł PiS Marek Suski.

Onet napisał, że Grot, flagowy polski karabinek, rdzewieje, przegrzewa się, a zapiaszczony zacina. Jak twierdzą autorzy publikacji, niektóre wady broni znane były, zanim MON podpisało kontrakt na zakup karabinka dla polskiej armii. O sprawie pisaliśmy już m.in. w artykule "Niewypał" Onetu o karabinku "Grot" zweryfikowany. PGZ: przed wdrożeniem broń przeszła badania".  

Do sprawy odnieśli się na konferencji prasowej w Radomiu politycy PiS, m.in. poseł Marek Suski.

„W ostatnim czasie mieliśmy bezpardonowy atak na polski przemysł zbrojeniowy, w tym na fabrykę w Radomiu. Pojawiły się kłamstwa, które zostały upublicznione na zagranicznym, polskojęzycznym portalu, gdzie napisano, że jest raport, który mówi o tym, że karabinek jest niebezpieczny dla polskich żołnierzy” – powiedział Suski. Jak podkreślił, to nieprawda.

W ocenie posła PiS osoba, na którą powołuje się Onet, miała możliwość testowania jednego z pierwszych egzemplarzy karabinka w wersji próbnej, które nie były dostarczane do wojska, a jedynie poddawane testom i później modyfikowane. Podkreślił, że w tych wersjach „rzeczywiście były pewne usterki, które zostały w trakcie dalszych prac nad tym karabinkiem wyeliminowane”. Według Suskiego obecnie ta broń „jest niezawodna”, a posłowie opozycji, opierając się na doniesieniach prasowych, „bez sprawdzenia wypowiadają bzdury”.

Wcześniej do publikacji portalu odniósł się m.in. rzecznik WOT płk Marek Pietrzak, wypunktowując „najbardziej jaskrawe błędy lub ewidentne manipulacje” autorów publikacji.

Źródło: PAP, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze