Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stuhr, Olbrychski i Cielecka bohaterami wystawy "Kanalie"

pmb 14:35 8 kwietnia 2018
Facebook/Andrzej Saramonowicz
"Jeszcze przez dwa tygodnie w Nowym Świecie Muzyki (Warszawa, ul. Nowy Świat 63) czynna jest wystawa fotograficzna "Kanalie", gdzie mam przyjemność wisieć. Razem z 43 innymi osobami, które – najłagodniej rzecz ujmując – nie są pieszczochami dzisiejszej władzy" – napisał na Facebooku Andrzej Saramonowicz.

"Jeszcze przez dwa tygodnie w Nowym Świecie Muzyki (Warszawa, ul. Nowy Świat 63) czynna jest wystawa fotograficzna "Kanalie", gdzie mam przyjemność wisieć. 

Razem z 43 innymi osobami, które - najłagodniej rzecz ujmując - nie są pieszczochami dzisiejszej władzy. 

Pisze o wystawie "Co jest grane" następująco: 

To seria 44 portretów znanych i uznanych osobowości z dziedziny szeroko pojętej kultury, sztuki i nauki, specjalnie w tym celu sfotografowanych. Inspiracją do jej powstania stała się obecna sytuacja społeczna, w której doszło do przebiegunowania pojęć: dyskurs publiczny, autorytet, patriotyzm i uczciwość.

Inspiracją do powstania fotografii stała się obecna sytuacja społeczna, w której doszło do przebiegunowania pojęć: dyskurs publiczny, autorytet, patriotyzm i uczciwość. Sytuacja dotyczy każdego, kto ma inne poglądy odmienne od oficjalnie obowiązujących. Dla większego efektu artyści z Łyżki CC skupili się na osobach wybitnych, mających ogromny wpływ na polską kulturę i życie umysłowe. „Dziś żeby kogoś zdyskredytować wystarczy użyć idiotycznych i bzdurnych argumentów. Zły nie jest ten, kto naprawdę źle czyni, ale ten, kto odstaje od ideologicznej normy, jeździ na rowerze, co świadczy o nim jako o odszczepieńcu. Czysty absurd!” Właśnie z takich powodów portrety, stylizowane na zdjęcia osób zatrzymanych przez policję, opatrzone są absurdalnymi i często bezsensownymi opisami przewinień.

Projekt „KANALIE” pokazuje, że jednostki, wybitne w swoich dziedzinach osoby, za którymi stoi wspaniały dorobek, mają do siebie dystans, że takie szkalowanie tak naprawdę nie przekreśli ich osiągnięć, mimo że mocno irytuje. To nie są sztucznie stworzone autorytety, czy elity z nominacji, dlatego mogą sobie pozwolić na luksus autoironii.

Serdecznie zapraszam!"

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze