Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Straż pożarna ostrzega: lasy w całej Polsce zagrożone pożarami

PR 12:37 27 kwietnia 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Od początku roku w Polsce wybuchło nieporównanie więcej pożarów lasu niż w poprzednich latach. W ubiegłym roku od 1 stycznia do końca kwietnia zanotowano 1655 pożarów lasu. W tym roku strażacy wyjeżdżali już 4 tysiące 117 razy. Tylko w zeszłym tygodniu Straż Pożarna gasiła ogień w lesie ponad 1600 razy.

 Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Leszek Suski przestrzega przed pożarami w lasach. Gość TVP Info powiedział, że w całym kraju jest bardzo sucho, co stwarza duże zagrożenie.

Suski dodał, że w wielu przypadkach pożary są wynikiem podpaleń. Według szacunków właśnie podpalacze odpowiadają za 40% przypadków. Pozostałe - to zaprószenie ognia przez nieuwagę, lub szkody spowodowane przez użytkowników dróg.

Komendant Państwowej Straży Pożarnej podkreślił, że mimo dużego zagrożenia całkowity zakaz wstępu do lasu ogłoszono tylko w jednym powiecie w okolicy Opoczna oraz w okolicach Szczecinka. Apelował do wszystkich turystów o rozwagę i ostrożność.

22 marca 2019 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 w Warszawie podczas briefingu prasowego sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Leszkiem Suskim zainaugurowali kampanię społeczną „STOP pożarom traw”!

– Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. Statystyki pokazują, że w 2018 roku doszło do ponad 48 tys. pożarów traw – powiedział Jarosław Zieliński, podczas briefingu prasowego inaugurującego kampanię.

Źródło: IAR, twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze