Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stowarzyszenie gdańszczan pisze do prezydent Dulkiewicz ostry list ws. ochrony mieszkańców przed koronawirusem!

sm 9:45 26 marca 2020
Stowarzyszenie myGdańsk.pl wyraża swoje zaniepokojenie brakiem działań podjętych przez Miasto Gdańsk na rzecz Mieszkańców i Przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa - czytamy w liście Stowarzyszenia MyGdańsk.pl do prezydent miasta Gdańsk Aleksandry Dulkiewicz.

W liście czytamy:

Do dziś nie zapadły decyzje, które mają charakter zapobiegający rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2, a które skutecznie funkcjonują w innych samorządach. Takimi są np. dezynfekcja przystanków komunikacji miejskiej, koszy na śmieci, czy ławek, a także zamknięcie placów zabaw, boisk i terenów rekreacyjnych, zwiększenie częstotliwości kursowania miejskiego transportu zbiorowego. Postulujemy jednocześnie aby w trybie pilnym została podjęta decyzja o zawieszeniu stref płatnego parkowania na terenie całego Miasta Gdańska. Parkomaty to potencjalne źródło przenoszenia koronawirusa i z tego względu np. Gdynia zdecydowała się o nich wyłączeniu. Brak opłat zachęci jednocześnie Mieszkańców Gdańska, a także Przedsiębiorców do unikania przejazdów komunikacją miejską. Apelujemy również o obniżenie opłat za wodę, a także opłat za odpady komunalne dla Mieszkańców i Przedsiębiorców. Obecne stawki są jednymi z najwyższych w Polsce. Ich zmniejszenie będzie realną pomocą Miasta Gdańska dla wszystkich, którym zmniejszyły się dochody, bądź przychody w wyniku pojawienia się koronawirusa.

Gdańsk, Warszawa czy Poznań to miasta rządzone przez ludzi antyrządowych, którzy w czasach zarazy nie potrafią zadbać o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Przypadek? Nie sądzę!

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze