Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stoltenberg: NATO wyśle cztery bataliony do Polski i republik bałtyckich

mg 19:01 8 lipca 2016
telewizja republika
Zdecydowaliśmy o rozmieszczeniu czterech batalionów w Polsce, na Liwie, Łotwie i w Estonii. Z przyjemnością ogłaszam, że Kanada będzie państwem ramowym na Łotwie, Niemcy na Litwie, Wielka Brytania w Estonii, a USA w Polsce – poinformował na konferencji prasowej po pierwszym dniu szczytu NATO w Warszawie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Jak podkreślił są to jednostki międzynarodowe, w związku z tym atak na jakiekolwiek z tych państw Sojuszu będzie traktowany jak atak na cały Sojusz.

– NATO odpowiedziała z determinacją na obecne zagrożenia, już wprowadziliśmy największe działania w zakresie obrony selektywnej. Ustaliliśmy działania szpicy, która jest gotowa do działania w ciągu trzech dni, wzmocniliśmy działania na wschodzie Sojuszu i wzmocniliśmy obronę Turcji. Opracowaliśmy strategię przeciwdziałania zagrożeniom z Południa – poinformował. – To zaledwie część naszych wysiłków, dzisiaj podjęliśmy decyzję  o wprowadzeniu nowych zdolności operacyjnych, jeśli chodzi o obronę przeciwrakietową – dodawał. Mówił również o cyberzagrożeniach, któremu Sojusz będzie przeciwdziałał.

Jak zaznaczał Jens Stoltenberg, wszystkie działania NATO mają charakter jedynie obronny i Rosja nie powinna traktować ich jako prowokację.

– Dla tego systemu jest ważne, żeby pamiętać, że jest to system obronny, ma nas chronić przed atakiem i nie jest wymierzony przeciwko Rosji – mówił. – NATO nie stanowi zagrożenia, nie chcemy wyścigu zbrojeń, nie chcemy konfliktu – podkreślił. – Największą odpowiedzialnością NATO jest ochrona miliarda obywateli, a decyzje, które dziś podejmujemy pomogą nam ich chronić – stwierdził.

Sekretarz generalny NATO poinformował również, że przedstawiciele krajów członkowskich dokonali dziś przeglądu kwestii finansowych. – Będziemy dalej zwiększać swoje wydatki na obronę o kolejne 3 proc. – zapowiedział.

– Wszyscy Sojusznicy są zadowoleni z podjętych decyzji – podkreślił.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze