Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spychalski: słowa Pawła Rabieja to najczystsza postać mowy nienawiści

K.B. 12:37 28 grudnia 2019
Słowa Pawła Rabieja to najczystsza postać mowy nienawiści - powiedział w sobotę w radiowej Trójce rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, odnosząc się do wpisu wiceprezydenta Warszawy na Twitterze.

(...) Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce" - napisał 26 grudnia Paweł Rabiej.

 

Wiceprezydent stolicy skomentował w ten sposób wywiad arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Telewizji Republika, który krytycznie wypowiedział się na temat radykalnych ruchów ekologicznych. "Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne (...) to coś co się narzuca" - stwierdził hierarcha.

 

Krytycznie słowa Rabieja ocenił w radiowej Trójce europoseł PiS Adam Bielan. Zauważył, że w swojej wypowiedzi Jędraszewski nie krytykował dbałości o środowisko, tylko skrajny ekologizm, czyli ideologię, którą posługuje się "skrajna lewica nie tylko w Europie", wykorzystując m.in. nastoletnią aktywistkę Gretę Thunberg.

 

Poseł PiS Bartosz Kownacki zauważył jednak, że to papież Franciszek powołał Jędraszewskiego na arcybiskupa krakowskiego. Zaznaczył, że manipulacją jest przytaczanie wypowiedzi metropolity krakowskiego bez kontekstu, ponieważ najważniejsze w wypowiedzi hierarchy było to, że centrum nauczania Kościoła jest człowiek. "(...) Ekologia jest ważna, ale zawsze na pierwszym miejscu jest człowiek" - podkreślił.

 

 

Arcybiskup Jędraszewski był gościem Telewizji Republika. W trakcie rozmowy był pytany m.in. o to, czy ekologizm stoi w sprzeczności z naukami Kościoła Katolickiego, a dokładniej o manifest, który podpisała między innymi szwedzka aktywistka Greta Thunberg, którego jedną z tez ma być to, że patriarchat jest przyczyną globalnego ocieplenia. "To powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, a w imię równości trzeba zerwać z całą tradycją chrześcijańską, bez której my - Europejczycy - nie zrozumiemy się, bo jesteśmy w niej wychowywani od tysiącleci" - odpowiedział duchowny.

Źródło: IAR, media, Twitter

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze