Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spychalski o uroczystościach 10 kwietnia: im więcej ciszy w tej kwestii, tym lepiej

K.B. 15:29 17 lutego 2020
Prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależy na tym, żeby 10 kwietnia był uczczony w sposób godny. Mówił o tym w Programie 1 Polskiego Radia Błażej Spychalski.

Prezydencki minister zapewnił o stałym kontakcie Kancelarii Premiera i Pałacu Prezydenckiego w związku z przygotowaniem obchodów w Katyniu i Smoleńsku.

 

Błażej Spychalski dodał, że uczestnicy kwietniowych obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej uczczą pamięć oficerów polskiej armii zamordowanych także w innych miejscach, a Pałac Prezydencki poinformuje, czy Andrzej Duda je odwiedzi. Jak mówił, pod uwagę są brane różne możliwości.

 

- Ta sprawa z całą pewnością wymaga głębokiego zastanowienia się i głębokiej analizy wszystkich rozważanych dzisiaj możliwości - mówił Błażej Spychalski. Dodał, że "im więcej spokoju i ciszy w tej kwestii, tym lepiej dla wszystkich".

 

Zaznaczył, że prezydentowi zależy na tym, aby "ta rocznica została uczczona w sposób godny, z najwyższym szacunkiem dla tych, którzy 80 lat temu zginęli w służbie Rzeczpospolitej".

 

Błażej Spychalski przypomniał, że kilka tygodni temu w rozmowie z premierem Andrzej Duda wyraził oczekiwanie wobec polskiego rządu, dotyczące przygotowania obchodów w Katyniu i Smoleńsku.

 

W sobotę minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz poinformował, że Ambasada Polski w Moskwie wysłała do rosyjskiego rządu notę dyplomatyczną, w której polskie władze wyraziły chęć zorganizowania 10 kwietnia obchodów w Katyniu i Smoleńsku. Chodzi o możliwość przekroczenia granicy i uczestniczenia w uroczystościach.

Źródło: Radio Szczecin, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.174/1) - PRZEMYSŁ POGARDY W POLSCE I KTO GO URUCHOMIŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze