Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spurek w obronie Pawłowicz: Ministrze Sikorski, proszę pokazać europejskie standardy

JJ 18:51 21 maja 2020
Lewicowa europosłanka Sylwia Spurek, tak jak i wielu internautów była oburzona wpisem byłego szefa polskiej dyplomacji (!) obecnie europosła PO Radosława Sikorskiego, który zwrócił się wczoraj do prof. Krystyny Pawłowicz, sędzi Trybunału Konstytucyjnego i byłej posłanki: „Zamknij się, wariatko”.

Spurek stanęła w obronie Pawłowicz, zwracając uwagę również na inną kwestię.

– Ministrze Sikorski, proszę pokazać europejskie standardy i przeprosić Panią Prof., i osoby chorujące psychicznie, które są stygmatyzowane, obrażane i dyskryminowane. Wierzę, że stać Pana na merytoryczny komentarz zamiast wyzwisk i to opartych na uprzedzeniach- odpowiedziała Sikorskiemu europosłanka Lewicy. Wpis eurodeputowanego wywołał oburzenie także polityków i dziennikarzy niekoniecznie przychylnych PiS. Nie wzruszyło to Sikorskiego, który (razem z zaprzyjaźnionym adwokatem Romanem Giertychem) drwił z całego zamieszania. Odpowiadając Spurek również brnął dalej w swoją narrację.

– A ja oczekuję, że przestanie Pani Poseł powielać fejka jakoby pani pseudo-sędzia zgwałconego Trybunału Konstytucyjnego była profesorem– napisał polityk PO, pokazując, że umie posługiwać się Google (gratulujemy, to wybitne osiągnięcie!) i zamieszczając definicje słowa „wariat”. Podkreślił jedną z nich, tę, którą mógł mieć również na myśli.

– Panie Ministrze, liczyłam na odrobinę refleksji z Pańskiej strony i wycofanie się z tych słów. Są wartości ważniejsze niż klikalność. Polecam lekturę stanowiska RPO @Adbodnar w tym temacie- odpowiedziała Sylwia Spurek.

 

 

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze