Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spurek rezygnuje z członkostwa w Wiośnie

M.N. 14:43 28 października 2019
Sylwia Spurek / rpo.gov.pl
Zrezygnowałam z członkostwa w Wiośnie, będę niezależną posłanką Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim - poinformowała w poniedziałek europosłanka Sylwia Spurek. "To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam" - podkreśliła.

"Dziś zrezygnowałam z członkostwa w Wiośnie. Będę niezależną posłanką S&D w PE. Wartości, program, cele są bez zmian. Dziękuję" - napisała w poniedziałek na Twitterze Spurek, która z list Wiosny dostała się do Parlamentu Europejskiego. 

"To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam. Jest tam wiele osób, które cenię i liczę na współpracę z nimi" - podkreśliła europosłanka.

 

Oprócz Spurek do Parlamentu Europejskiego dostali się także lider Wiosny Robert Biedroń i Łukasz Kohut.

Komitet wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z którego list startowali w wyborach parlamentarnych politycy: SLD, Wiosny i Lewicy Razem, zdobył 12,56 proc. głosów, co przełożyło się na 49 mandatów. 24 z nich przypadły SLD, 19 Wiośnie, a sześć Lewicy Razem. Ponadto wiceprezes Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka i przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej Wojciech Konieczny zostali wybrani do Senatu.

 

Źródło: Twitter, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze