Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sprawdź, co Polacy sądzą o obecności wojsk amerykańskich w naszym kraju! SONDAŻ

EmaPob 8:48 16 stycznia 2017
flickr/U.S. Army Europe Images/CC BY 2.0
W ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO, w Polsce stacjonować będą amerykańscy żołnierze. W sobotę zostali oni oficjalnie powitani w Żaganiu przez premier Beatę Szydło i szefa MON Antoniego Macierewicza. IBRIS przeprowadził sondaż dla "Faktu" i Radia Zet, w którym zapytał Polaków, czy obecność wojsk amerykańskich w Polsce zwiększy bezpieczeństwo w Polsce? Ponad połowa respondentów odpowiedziała: tak.

Wyniki sondażu przedstawiają się następująco:

56,4 proc. ankietowanych uważa, że amerykańskie wojska zwiększą gwarancję bezpieczeństwa Polski. „Zdecydowanie tak” odpowiedziało 22,4 proc. respondentów, „raczej tak” odpowiedziało 34 proc. badanych.

Zaledwie 36,1 proc. badanych uważa, że obecność wojsk amerykańskich w Polsce nie zwiększy bezpieczeństwa mieszkańców kraju. "Raczej nie" odpowiedziało 19,1 proc. pytanych, a "zdecydowanie nie" 16,5 proc. respondentów.

Obecność wojsk amerykańskich w Polsce największym, bo aż 70 proc. poparciem cieszy się wśród ludzi młodych w wieku 18-24 lata. W kontekście poglądów politycznych, najlepiej obecność Amerykanów w Polsce oceniają wyborcy PiS (80 proc.) i PO (68 proc.)

Źródło: fakt.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze