Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie szefów rządów Polski i Chorwacji. ZOBACZ jak wyglądało

am 16:24 4 lipca 2019
Twitter/@PremierRP
– Polska i Chorwacja zawsze były bardzo zaprzyjaźnionymi krajami. W szczególności ten czas, gdy razem jesteśmy w UE, pokazuje jakie mamy wspólne interesy, jak możemy okazywać sobie solidarność – mówił szef rządu. Podczas spotkania poruszono tematy z zakresu bezpieczeństwa, współpracy regionalnej oraz w ramach Inicjatywy Trójmorza. Rozmawiano także o Procesie Berlińskim i Szczycie Bałkanów Zachodnich. Zobacz, jak wyglądało spotkanie premierów obu państw!

W kontekście wieloletnich ram finansowych premier zaznaczył, że dobry budżet dla Europy Środkowej jest jednocześnie dobrym budżetem dla całej UE. Jak dodał wyrównywanie poziomu rozwoju „zwiększa konkurencyjności całego kontynentu. Szefowie rządów podkreślili także wagę budowy połączeń transportowych i energetycznych na linii Północ-Południe, które zwiększą bezpieczeństwo oraz poprawią możliwości handlowe obu państw. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki w ramach inicjatywy Trójmorza, Polska bardzo wspiera ten wymiar współpracy.

Tematem spotkania był także rozpoczęty w środę w Poznaniu Szczyt Bałkanów Zachodnich, który ma służyć wspieraniu integracji sześciu państw regionu Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską. W tym roku w Procesie Berlińskim Polska objęła przewodnictwo.

Fotorelacja dostępna TUTAJ

Źródło: Kancelaria Premiera, Flickr

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze