Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie szefów dyplomacji USA i Rosji. Mike Pompeo: Działania Rosji mogą spotkać się z odwetem

A.N 15:51 11 grudnia 2019
Flickr
Podczas wtorkowego spotkania szefów dyplomacji USA i Federacji Rosyjskiej w Waszyngtonie Stany Zjednoczone ostrzegły Rosję przed ingerowaniem przyszłoroczne wybory prezydenckie.

Podczas spotkania Mike’a Pompeo i Siergieja Ławrowa poruszono kwestię ingerencji Rosji w ostatnie wybory prezydenckie w USA. Szef rosyjskiej dyplomacji zaprzeczył wszelkim oskarżeniom: 

– Po raz kolejny podkreśliliśmy, że wszelkie spekulacje na temat naszej rzekomej ingerencji w procesy wewnętrzne w Stanach Zjednoczonych są bezpodstawne. Nie ma żadnych faktów, które by to potwierdzały. Nikt nie dał nam na to dowodów, bo one po prostu nie istnieją – powiedział Ławrow.

Stany Zjednoczone ostrzegły, że jeśli Rosja będzie próbowała podejmować działania ingerujące w wewnętrzną politykę USA zostaną podjęte odpowiednie kroki:

– Jeśli chodzi o ingerencję w nasze sprawy wewnętrzne, powiedziałem jasno, że to niedopuszczalne – zaznaczył sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

– Administracja Donalda Trumpa zawsze będzie działać na rzecz ochrony uczciwości naszych wyborów. Jeśli Rosja albo jakikolwiek zagraniczny aktor podejmie kroki w celu osłabienia naszych procesów demokratycznych, podejmiemy działania w odpowiedzi – dodał Pompeo.

Szef rosyjskiego MSZ opowiedział się jednak za normalizacją stosunków rosyjsko-amerykańskich.

– Sytuacja, w której między dwoma wiodącymi mocarstwami kumulują się sprzeczności, jest nie do zaakceptowania. To nie jest dobre ani dla żadnej z dwu stron, ani dla społeczności międzynarodowej. Co więcej, tworzy dodatkowe napięcia na arenie międzynarodowej. Dlatego będziemy kontynuować dialog i będziemy wspólnie szukać możliwości normalizacji stosunków dwustronnych – oświadczył Ławrow.

Pompeo ze swojej strony podkreślił, iż mimo różnic, stosunki między obydwoma krajami powinny być lepsze niż w ostatnich latach i obydwie strony powinny nad tym mocno pracować. Ławrow uzupełnił, że „przy wszystkich trudnościach i sporach potencjał współpracy jest ogromny, zarówno w gospodarce, jak i w innych obszarach”. – Wykorzystanie tego leży w interesie obydwu krajów. Doceniam chęć Mike'a Pompeo do dialogu i zapraszam go do odwiedzenia w dogodnym czasie naszego kraju – powiedział Ławrow.

Źródło: Radio Maryja/Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze