Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie Beaty Szydło z Xi Jinpingiem. "Jedwabny Szlak to nasza wspólna droga do rozwoju"

dmc 17:45 20 czerwca 2016
Premier Beata Szydło i prezydent Chin Xi Jinping TWITTER/ KANCELARIA PREMIERA
Premier Beata Szydło i prezydent Chin Xi Jinping otworzyli w Warszawie Międzynarodowe Forum Nowego Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskiego Forum Regionów. – Nasze rozmowy są dobrym wstępem do intensywniejszych działań gospodarczych w następnych latach – mówiła szefowa rządu.

Beata Szydło przywitała Xi Jinpinga w budynku Kancelarii Premiera, podkreślając, że to pierwsza wizyta prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce od 12 lat. – To jest ważna wizyta, mamy wiele projektów gospodarczych, które chcielibyśmy wspólnie realizować – zaznaczyła szefowa rządu.

Jak dodała, liczne umowy podpisane wcześniej w Pałacu Prezydenckim są kolejnym krokiem ku realizacji idei Nowego Jedwabnego Szlaku. – Polska zadeklarowała swoje poparcie dla inicjatywy Pasa i Szlaku. Jedwabny Szlak to nasza wspólna droga do rozwoju – powiedziała Beata Szydło, podczas otwarcia Międzynarodowego Forum Nowego Jedwabnego Szlaku, które zorganizowano w warszawskim hotelu Sheraton.

Jedwabny Szlak to chiński projekt nowej drogi handlowej, łączącej Azję z Europą. Projekt stwarza Polsce szanse na zwiększenie eksportu polskich produktów do Chin oraz realizację ambitnych inwestycji w sektorze transportu i innowacji. Zdaniem ekspertów Polska, ze względu na swoje położenie geograficzne, może stać się dla Pekinu głównym partnerem handlowym w Europie.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze