Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spór o "zabójcze roboty"

K. Sz. 13:50 5 kwietnia 2018
pixabay
Ponad 50 czołowych naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją zdecydowało się do ogłoszenia bojkotu. Nie powinniśmy pozwalać robotom decydować o tym, kto żyje, a kto umiera– wzywają naukowcy

Państwowy Koreański Instytut Nauki i Technologii jest twórcą "zabójczych robotów". "To prototypy autonomicznej broni (..) Nie możemy tego tolerować. Działania KAISTa przyspieszą wyścig zbrojeń. Nie powinniśmy pozwalać robotom decydować o tym, kto żyje, a kto umiera. "– mówił Prof. Toby Walsh z University of New South Wales.

 Jak podaje Fox News Instytut obiecuje, że zaniecha prace nad tym projektem. Ponad 50 czołowych naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją zdecydowało się do ogłoszenia bojkotu.

Uniwersytet KAIST, który jest znany z postępów w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji, szybko zareagował i zmniejszył obawy. W oświadczeniu zapewnił że nie zamierza angażować się w rozwój śmiercionośnych autonomicznych systemów zbrojenia i robotów-zabójców. "Raz jeszcze potwierdzam, że KAIST nie będzie prowadzić żadnej działalności badawczej" – dodał prezes Uniwersytetu Sung-Chul Shin.

 Jak podaje Fox News, Walsh powiedział, że odpowiedź uniwersytetu brzmi optymistycznie, ale będzie przyglądał się tej sprawie. Musi mieć stuprocentową pewność, zanim zdecyduje o zakończeniu bojkotu. Dodał, że roboty mają dużo wad, a w warunkach militarnych zawodzą. Powstanie ich przekracza wyraźną linię moralną.

 Robot DRC-HUBO firmy KAIST zwyciężył w konkursie robotyki DARPA 2015, a uniwersyteccy eksperci w zakresie sztucznej inteligencji należą do najlepszych na świecie.

Źródło: Fox News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze