Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: 60 proc. obywateli pogorszyło swoją opinię o rządzie Pedro Sancheza w Hiszpanii

ASy 18:17 11 listopada 2020
60 proc. obywateli pogorszyło swoją opinię o rządzie Pedro Sancheza PAP/EPA/Luca Piergiovanni
W środę Centrum Badań Socjologicznych (CIS) w Madrycie opublikowało sondaż z którego wynika, że aż 60 proc. obywateli Hiszpanii pogorszyło swoją opinię o rządzie Pedra Sancheza w czasie epidemii Covid-19.
Według sondażu CIS pomiędzy lutym, a początkiem listopada jedynie 18,2 proc. ankietowanych poprawiło swoją opinię o centrolewicowym rządzie Pedra Sancheza.

Opinia mieszkańców Hiszpanii w czasie epidemii pogorszyła się natomiast nie tylko w związku z rządami Sancheza, ale także na temat władz wspólnot autonomicznych oraz mediów u odpowiednio 47,1 proc. i 47,7 proc. osób badanych.

Z badania CIS wynika też, że centrolewicowa partia najbardziej straciła na swojej wiarygodności podczas epidemii koronawirusa. Opinię taką wyraziło 60 proc. uczestników ankiety.

Z kolei instytucjami, które najbardziej poprawiły w oczach obywateli swój wizerunek podczas epidemii są organizacje pozarządowe oraz służby policyjne. W obu przypadkach lepsze zdanie o nich w stosunku do okresu sprzed Covid-19 ma obecnie 60,5 proc. Hiszpanów.

Do środowego popołudnia w Hiszpanii zmarło na Covid-19 prawie 40 tys. osób, a zachorowało 1,39 mln.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze