Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Śnieg i śliskie drogi – tak wita nas wiosna. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożność

mm 8:24 21 marca 2021
Jazdę utrudniają warunki atmosferyczneFot. PAP/Darek Delmanowicz
Lokalnie na drogach może być ślisko, a w niektórych rejonach kraju jazdę utrudniają opady śniegu, deszczu i mgła – ostrzegła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na drogach krajowych pracuje 191 pojazdów do zimowego utrzymania dróg.

GDDKiA poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale w niektórych rejonach kraju jazdę utrudniają warunki atmosferyczne. Lokalnie może być ślisko w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Deszcz pada natomiast w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i lubuskim. Mgła występuje zaś w Małopolsce.

W związku z warunkami na drogach GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę.

Śniegu przybędzie

W dzień jedynie na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane i na ogół bez opadów, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i miejscami opady: na północy i zachodzie deszczu i deszczu ze śniegiem, poza tym opady śniegu i śniegiem z deszczem. Lokalnie możliwe opady marznące. W Sudetach i Kotlinie Kłodzkiej opady śniegu okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 4 cm na przeważającym obszarze kraju, do 5 cm na południu i do 9 cm na południu Dolnego Śląska.

„Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich, około 3-5 st. C na przeważającym obszarze, do 7 st. C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy dość silny, w porywach do 55 km/h, w górach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W rejonach opadów śniegu wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne” – podała GDDKiA.

Źródło: PAP, IMGW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze