Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Służby nieprzygotowane na imigrantów? „Przez niekompetencję rządu ściągamy sobie na głowę potężne problemy”

mk 22:19 16 września 2015
telewizja republika
– W żadnym wypadku polskie służby nie są przygotowane do realizacji zadań na taką skalę – ocenił w programie „Zadanie specjalne” były szef ABW Bogdan Święczkowski. – Przez niekompetencję rządu ściągamy sobie na głowę potężne problemy – podkreślał były szef CBA Mariusz Kamiński.

W programie pojawia się wypowiedź byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego pułkownika Andrzeja Kowalskiego. Podkreślał on, że 12 tys. osób to duża skala osób. – Pojawią się w Polsce masy osób, które będą całkowicie przez państwo polskie niekontrolowane – mówił.

– Jeżeli to jest taka skala, to wyobraźmy sobie służby, które dotychczas zajmowały się małymi grupami – ocenił płk Kowalski. Pierwszy raz polskie służby stają przed takim zadaniem. Nie jest łatwo przestawić mechanizmy ich funkcjonowania – podkreślał.

Były szef SKW stwierdził, że nasze służby nie są do tego przygotowane, bo nie ma opracowanych procedur na taką skalę.

Rację przyznał mu obecny w programie były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Bogdan Święczkowski. – W żadnym wypadku polskie służby nie są przygotowane do realizacji zadań na taką skalę. W tych grupach także będą się znajdować grupy powiązane z islamskimi fundamentalistami – ocenił.

Święczkowski podkreślał, że w Polsce służby są słabsze niż na zachodzie i potencjalni terroryści będą wykorzystywać to do planowania działań.

– Polskie służby wewnętrzne nie są przygotowane, ale też nie są przygotowane służby wywiadowcze, bo nie mają informacji o krajach pochodzenia uchodźców – stwierdził były szef ABW. Podkreślał, że zawdzięczamy to byłemu szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiego, który – jak uzupełniał Święczkowski – zlikwidował polskie ambasady w tych krajach, w których lokowani byli oficerowie polskiego wywiadu.

W programie pojawia się także wypowiedź rzecznika ABW płk. Macieja Karczyńskiego, który zapewniał, że służba jest przygotowana na ewentualne zagrożenia. – Będziemy starali się weryfikować te osoby na bieżąco, będziemy mieć też informacje z krajów Unii Europejskiej – podkreślał. – ABW jest przygotowana, pomimo tego że często mówi się, że nie – zaznaczył rzecznik.

Płk Karczyński potwierdził też, że ABW prowadzi sprawę ws. działania na terenie Polski komórek wsparcia Państwa Islamskiego.

– Tu mamy też do czynienia z niekompetencją koordynatora służb ministra Biernackiego, który nie przygotował szefowej MSW do nowego problemu – ocenił z kolei Mariusz Kamiński. Były szef CBA podkreślał, że przez ich niekompetencje „ściągamy sobie na głowę potężne problemy”.

– Dzisiaj mamy do czynienia z potężną imigracją, nie zaś z uchodźcami uciekającymi przed wojną. Ale ja pytam szefową MSW, ilu tłumaczy języka arabskiego jest w dyspozycji polskich służb i w dyspozycji ministerstwa – pytał Mariusz Kamiński. 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze