Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SLD wstrzyma się od głosu ws. odwołania rządu

ma 14:43 9 lipca 2014
FLICKR/LUKAS PLEWNIA/CC BY-SA 2.0
SLD nie będzie głosowało nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu - zapowiedział poseł Sojuszu Leszek Aleksandrzak. Jego zdaniem PiS buduje fałszywą alternatywę PO.

Aleksandrzak przypomniał, że wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu został zgłoszony przez PiS po publikacji nielegalnie nagrywanych rozmów m.in. polityków PO.

– Ale to nie jest żadna afera, tylko blamaż służb specjalnych, które do tego dopuściły. Nie potraficie wywiązać się z podstawowych zadań, czyli ochrony kontrwywiadowczej. Nie ma więc żadnej afery podsłuchowej, tylko jest szereg poważnych afer, które ujrzały światło dzienne po ujawnieniu nagrań – ocenił Aleksandrzak.

Jak ocenił, "to nie kelnerzy, tylko minister koalicyjnego rządu umawiał się wraz z prezesem NBP, że bank dodrukuje pieniądze i pomoże PO wygrać wybory".

– Wygląda też na to, że osoba odpowiedzialna za politykę zagraniczną ma rozdwojenie jaźni i nie zgadza się sama ze sobą – mówił Aleksandrzak nawiązując do ujawnionej rozmowy szefa MSZ Radosława Sikorskiego z b. ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Polityk Sojuszu zaproponował, by posłowie się zastanowili, "czy nie wprowadzić obowiązkowych badań psychiatrycznych dla członków Rady Ministrów".

– Afery ujawnione w rozmowach (opublikowanych we "Wprost") pokazały, w jakim stanie jest państwo polskie, kim są ludzie, którzy sprawują funkcje ministrów i czym tak naprawdę się zajmują – podkreślił Aleksandrzak. Jego zdaniem koalicja PO-PSL udaje, że sprawnie zarządza państwem, ale prawda jest inna. – Z zewnątrz wygląda to może i nie najgorzej, ale w środku widać ślady zgnilizny – mówił Aleksandrzak.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze