Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczny wyrok brytyjskiego sądu! Pogląd o braku możliwości zmiany płci „nie zasługuje na szacunek”

A.N 16:58 20 grudnia 2019
pixabay
Brytyjski sąd pracy wydał skandaliczne orzeczenie według którego, pogląd o istnieniu niezmiennej, biologicznej płci człowieka "nie zasługuje na szacunek".

Maya Forstater, 54-letnia Brytyjka, pracowała jako ekspert ds. podatkowych w think tanku Center for Global Development. Po serii wpisów, jakie umieściła na portalu społecznościowym została jednak zwolniona. A wszystko dlatego, że wyraziła przekonanie, że płeć biologiczna człowieka nie podlega dyskusji i nie można jej zmienić.

Sprawa znalazła się przed brytyjskim sądem pracy, ale i tam kobieta nie znalazła poparcia.

– Taki pogląd nie zasługuje na szacunek w demokratycznym społeczeństwie – uznał orzekający w sprawie sędzia. Ponadto dodał, że kobieta nie ma prawa do "ignorowania praw osób trans", oraz że jest w swojej opinii "absolutystką", bo nie uznaje zwracania się do osób trans za pomocą zwrotów przysługujących ich aktualnej płci.

Głos w tej sprawie zabrała znana ze swoich liberalnych poglądów pisarka J.K. Rowling. "Ubieraj się jak chcesz, nazywaj się jak chcesz, śpij z kimkolwiek dorosłym kto wyrazi na to zgodę, ciesz się wspaniałym życiem w bezpieczeństwie i pokoju, ale zmuszać kobietę do odejścia z pracy za stwierdzenie, że płeć jest faktem?" – napisała na jednym z portali społecznościowych autorka Harry'ego Pottera.

 

Źródło: PCh24.pl/ Do rzeczy

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze