Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczny fotomontaż na oficjalnym profilu PiS? Mazurek dementuje

am 19:38 24 stycznia 2018
fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Na profilu "Prawo i Sprawiedliwość Łowicz" opublikowano zdjęcie Borysa Budki stylizowanego na Adolfa Hitlera. Wpis zamieszczono 1 stycznia 2018 r. Beata Mazurek opublikowała na Twitterze komentarz, który jednoznacznie odcina się od propagandowej zagrywki.

Od kilku dni w Polsce rozgorzała dyskusja nt. neofaszyzmu. Po reportażu "Superwizjera" doszło m.in. do zatrzymań neonazistów ze Śląska. Sejm rozważa już delegalizację organizacji, które jawnie popierają taką narrację. Na profilu "Prawo i Sprawiedliwość Łowicz" umieszczono fotomontaż z posłem PO Borysem Budką. Autor przedstawił lidera opozycji w tradycyjnym bawarskim stroju, a na twarzy pojawił się charakterystyczny wąsik. W mediach zawrzało, sam Budka udzielił już wiele komentarzy.

Całą sprawę ucięła rzecznik prasowy PiS, Beata Mazurek. Na oficjalnym koncie na Twitterze opublikowała komunikat.

"Zdecydowanie odcinamy się od tego typu działań. Grafika została umieszczona na nieoficjalnym profilu. PiS też często pada ofiarą takich ataków. Nie można ich akceptować, trzeba zdecydowanie potępiać i nie wolno tolerować" - głosi wpis.

 

 Sama grafika utrzymana jest w obrzydliwej narracji. Jak widać, doniesienia o "oficjalnym profilu" są zakłamane. Różnego rodzaju prowokacje spotykają obóz rządzący, jednak wciąż powielane kłamstwo w końcu staje się prawdą. Nie stanie się tak tym razem.  

Na Facebooku pojawił się też post administratora grupy, który ogłosił usunięcie profilu. Powód?

 

Źródło: twitter.com, wp.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze