Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SKANDALICZNE słowa rzecznika TS Unii Europejskiej: Polskie decyzje w sprawie Puszczy Białowieskiej naruszają prawo unijne

10:00 20 lutego 2018
pixabay
We wtorek w Luksemburgu, Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości stwierdził, że decyzje w sprawie Puszczy Białowieskiej naruszają prawo UE.

Rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu oznajmił we wtorek, że decyzje polskich władz dotyczące obszaru Natura 2000 w Puszczy Białowieskiej naruszają prawo UE.

W uzasadnieniu podano, że takie decyzje mogą doprowadzić do pogorszenia stanu terenów rozrodu gatunków chronionych.

Jak na razie, jest to jedynie opinia wydana przez generalnego rzecznika Yves’a Bota a nie orzeczenie, jednak jest to ostatni etap, przed oficjalnym orzeczeniem Trybunału.

Opinia rzecznika Bota, odnosi się docałościowego sporu Komisji Europejskiej z polskimi władzami w sprawie tego czy na terenach chronionych Puszczy Białowieskiej można prowadzić zwiększoną wycinkę.

Mimo, że ministerstwo środowiska argumentowało, że jego działania są zgodne z przepisami dyrektyw ptasiej i siedliskowej, a nawet niezbędne dla ochrony przyrody, Komisja Europejska była przeciwnego zdania. Rozpoczęto procedurę o naruszenie prawa unijnego w Polsce, twierdząc, że te regulacje nie są przestrzegane.

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze