Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczna agitacja w szkołach – „Pamiętaj o wyborach – głosuj na polityków wspierających prawa osób LGBT”

AS 7:35 29 października 2018
wikimedia
W materiałach, które organizatorzy akcji „Tęczowy piątek” przesłali do szkół, znalazło się zdanie: „Pamiętaj o wyborach – głosuj na polityków wspierających prawa osób LGBT”. – Możemy mówić o prowadzeniu agitacji wyborczej polegającej na nakłanianiu do głosowania w określony sposób – twierdzi Anna Ostrowska, rzecznik MEN. Według prawa wyborczego taka działalność na terenie placówek edukacyjnych w Polsce jest zakazana.

W zeszłym tygodniu w kilkudziesięciu szkołach w Polsce Kampania przeciw Homofobii (KPH) zorganizowała akcję „Tęczowy piątek”. Na szkolnych tablicach informacyjnych wywieszano kolorowe flagi, uczniom rozdawano materiały oraz gadżety LGBT. Już sama zapowiedź przeprowadzenia takiego wydarzenia wywołała oburzenie u wielu rodziców.

Co więcej, zachodzi podejrzenie, że organizatorzy akcji złamali prawo w przekazanych do szkół materiałach. W broszurze „Ramię w ramię po równość”, polecanej jako pomoc dla nauczycieli i uczniów, znajduje się porada: „Pamiętaj o wyborach – głosuj na polityków wspierających prawa osób LGBT”.

Autor: Jan Przemyłski 

CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ ,,GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze