Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandal sądowy w procesie dziennikarzy „Gazety Polskiej”

apu 23:10 2 września 2014
Dorota Kania, Wojciecj MuchaTelewizja Republika
Dziennikarze „Gazety Polskiej” - Dorota Kania i Wojciech Mucha - pomimo uniewinnienia ich w procesie karnym dotyczącym zniesławienia Wojciecha Piątkowskiego, dyplomaty zatrudnionego w MSZ, zostali w procesie cywilnym skazani na karę 100 tys. zł grzywny. Jednak w tym procesie nie występowali dziennikarze „GP”, ale osoby o identycznych nazwiskach.

- Sprawa miała początek w sierpniu 2012 r., gdy wspólnie z moją redakcyjną koleżanką Dorotą Kanią napisaliśmy tekst poświęcony funkcjonariuszom byłych PRL-owskich służb specjalnych, którzy znaleźli zatrudnienie w MSZ - wyjaśnia Mucha. Dziennikarze w tekście omyłkowo podali informację, że Piątkowski był skazany w procesie lustracyjnym. - Pomyłka wpisana jest w świat ludzkich decyzji. Po zorientowaniu się, że taka pomyłka miała miejsce, sprostowaliśmy i zamieściliśmy w gazecie przeprosiny - mówi Mucha.

W międzyczasie Piątkowski złożył pozew cywilny przeciw dwójce dziennikarzy, podając w zawiadomieniu nazwiska Mucha i Kania, ale podał numery PESEL innych osób.

- Do dziś się zastanawiamy, skąd Piątkowski i jego mecenas Małgorzata Głowacka dysponowały PESEL-ami innych osób. Nie chcieli nam tego wyjaśnić - mówi z kolei Kania.

Wyrok zaoczny w tej sprawie zapadł w IV Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie. - To przed tym sądem toczą się wszystkie moje sprawy związane z „Gazetą Polską”, a więc sąd dysponuje numerem mojego dowodu osobistego oraz numerem PESEL - wyjaśnia dziennikarka.


Źródło: WWW.TELEWIZJAREPUBLIKA.PL

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze