Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Seria eksplozji podczas forum ASEAN. Nie wiadomo, kto za tym stoi

am 9:32 2 sierpnia 2019
Twitter
W stolicy Tajlandii - Bangkoku doszło do serii eksplozji małych ładunków wybuchowych - informacje mediów potwierdzają tajlandzkie władze. W mieście odbywa się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej z udziałem szefów dyplomacji m.in. USA, Chin i Rosji.

Zarządzono już śledztwo w sprawie tych minieksplozji, zaostrzono też środki bezpieczeństwa. Wezwano mieszkańców do zachowania spokoju. 
Według tajlandzkich mediów eksplozje miały małą siłę. W wyniku wybuchów, drobne rany odniósł personel sprzątający ulice. Na razie do podłożenia
ładunków nie przyznała się żadna z organizacji.

W Bangkoku trwa spotkanie szefów dyplomacji ASEAN-u - Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, z udziałem szefów dyplomacji światowych mocarstw. Forum poświęcone jest przede wszystkim kwestiom bezpieczeństwa.

W stolicy Tajlandii niejednokrotnie dochodziło do zamachów bombowych. W sierpniu 2015 roku w wyniku zamachu przy jednej ze świątyń będących atrakcją turystyczną Bangkoku zginęło 20 osób, a prawie 130 zostało rannych.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze