Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Semeniuk: Schetynie trochę brakuje charyzmy, ale o Jarosławie Kaczyńskim też się kiedyś tak mówiło

zm 18:45 4 sierpnia 2016
Telewizja Republika
O sporze pomiędzy PO a PiS i tym czy Donald Tusk wróci do polskiej polityk mówił w studiu Telewizji Republika dr Piotr Semeniuk z "Polityki Insight".

Gość Telewizji Republika komentował obecny spór polityczny oraz tłumaczył słabnięcie pozycji Platformy Obywatelskiej. Jak podkreślał Semeniuk, obecnie liderem opozycji poza Mateuszem Kijowskim jest Grzegorz Schetyna, szef klubu PO. – Trochę brakuje mu charyzmy, ale o Jarosławie Kaczyńskim też się kiedyś tak mówiło, a dzisiaj się mówi, że jest politykiem z charyzmą, który zapomina o sprawach organizacyjnych – tłumaczył.

Semeniuk podkreślił też, że bardzo możliwe jest włączenie się z powrotem do polskiej polityki Donalda Tuska. – Ta kadencja w Radzie Europejskiej mija mu za rok, potem ma szanse na kolejne 2,5 roku i jest duża szansa, że zostanie w Brukseli – mówił ekspert.

Jednocześnie dodał, że gdyby były premier wrócił, musiałby się zmierzyć wewnątrz PO z Grzegorzem Schetyną, co stawia go złej pozycji. – Ten pomysł na kampanię prezydencką (w 2020 roku - red.), z nieformalnym poparciem .Nowoczesnej czy PO to może być najlepszy pomysł dla Donalda Tuska – dodał. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze